Україна після завершення війни відмовиться від призову в армію у тому вигляді, як він існував.
Про це повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Глава уряду провів нараду з низкою посадовців щодо реформи безпеки та оборони «Український щит», де зокрема було обговорено бачення Нової української армії.
Шмигаль підкреслив, що у боротьбі з російськими окупантами армія України довела, що є однією з найсильніших у світі. Такою ж вона залишиться і після перемоги.
«Під час наради з Віцепрем’єр-міністром Михайлом Федоровим, секретарем РНБО Олексієм Даніловим, міністрами Олексієм Резніковим, Ігорем Клименком, Олександром Камишіним та представниками ЗСУ щодо реформи безпеки та оборони «Український щит» обговорили також бачення Нової української армії», – повідомив Шмигаль.
Одним із головних завдань було визначено завершення переходу Сил безпеки та оборони України на стандарти НАТО в усіх аспектах: від техніки та зброї до планування і аналізу.
«Після завершення війни Україна відмовиться від призову в тому вигляді, як він існував до війни. Основою нашої оборони стане професійна армія. Одночасно буде створено два компоненти резерву. Всі військовозобов’язані будуть постійно проходити обов’язкові навчання за визначеними військовими спеціальностями», – зазначив Шмигаль.
Глава українського уряду також додав, що одним компонентом Нової української армії буде розвиток ВПК. І що вже зараз Україна активно нарощує виробництво зброї та техніки.
«Більше того, запускаємо нові програми та проєкти. Приватний бізнес має стати повноцінним партнером держави у воєнно-промисловому комплексі. Буде створена нова система оборонних закупівель, яка включатиме активну взаємодію з міжнародним партнерами та довгострокове бюджетне планування», – додав Шмигаль.
Обговорювалось і питання військово-патріотичного виховання та розбудови системи національного спротиву.
«Ми будуємо нову країну, яка має бути безпечною та захищеною», – резюмував прем’єр.
Читайте також: Рада підтримала збільшення відпусток та повернення доплат військовим
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!