24 січня в приміщенні міської ради Нікополя відбулось засідання робочої групи з підготовки плану Доброчесності міста Нікополь під головуванням міського голови Андрія Фісака, за участю національного експерта Антикорупційної ініціативи ЄС Тараса Случика та спеціалістки з питань антикорупційної політики Програми розвитку ООН Анастасії Коробай. Про це повідомила прес-служба Нікопольської міської ради
План доброчесності міста – компонент Антикорупційної ініціативи Європейського Союзу. Нікополь – одне з п’яти міст України, які були обрані для імплементації концепту Міста Доброчесності.
На засіданні було презентовано та обговорено фінальний проект плану Доброчесності, який в подальшому буде опубліковано на сайті Нікопольської міської ради та винесено для затвердження на сесію Нікопольської міськради.
«Після затвердження плану сесією ради, будемо проводити моніторинг його виконання та оцінку його впровадження. В місцевому самоврядуванні процес впровадження зазвичай набагато складніший ніж підготовка та ухвалення рішень», – поділився досвідом Тарас Случик.
Виконання Плану має мінімізувати корупційні ризики та підвищити ефективність діяльності в чотирьох сферах:
- публічні закупівлі;
- містобудування та архітектура;
- земельна політика;
- управління нерухомим комунальним майном.
Антикорупційна ініціатива Європейського Союзу (надалі у тексті – «EUACI» або «Програма») є найбільшою програмою підтримки Європейського Союзу у сфері боротьби з корупцією в Україні. Ініціатива тривалістю у три роки фінансується Європейською Комісією та Міністерством закордонних справ Данії. Загальний бюджет становить 15,84 мільйонів євро. Програма виконується Міністерством закордонних справ Данії (Danida). Детальнішу інформацію можна знайти на веб-сайті.
Один з компонентів Програми спрямований на попередження і протидію корупції на місцевому рівні шляхом розробки та застосування механізмів забезпечення прозорості та підзвітності. Ключовим елементом цього компоненту є застосування концепції Міст Доброчесності. Ця концепція спрямована на демонстрацію того, як кілька взаємопов’язаних інструментів можуть обмежити корупційні ризики та підвищити рівень підзвітності виконавчих органів міської ради. а попередження і протидію корупції на місцевому рівні шляхом розробки та застосування механізмів забезпечення прозорості та підзвітності.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!