По 3 чи 2 тисячі гривень на місяць – Кабмін надає грошову допомогу новим та повторним переселенцям

Урядом ухвалено низку рішень, спрямованих на підтримку мільйонів українців, які були вимушені покинути свої домівки – через обстріли, руйнацію та небезпеку. Детально про можливості та механізми отримання грошової допомоги новим та повторним переселенцям розповіла Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.


Зокрема, визначено, що всі люди, які зараз змінюють місце проживання у зв’язку з воєнними діями, є внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Це стосується всіх, хто після введення воєнного стану 24 лютого 2022 року перемістився з регіонів, або всередині регіонів, де ведуться активні бойові дії. Перелік цих регіонів визначений розпорядженням Кабміну № 204 від 6 березня 2022 року. На сьогодні це 14 областей і місто Київ.

Набуття статусу ВПО та розмір допомоги

Урядом надано додаткові можливості для того, щоб людина могла подати про себе інформацію до Єдиної інформаційної бази даних про ВПО та отримати відповідну довідку про взяття на облік.

Раніше це можна було зробити лише в органах соціального захисту районних державних адміністрацій та міст обласного значення. Тепер є можливість звернутися до уповноваженої особи громади чи до ЦНАПу. А згодом – просто подати заяву через портал «Дія»

«Таким чином ми  зможемо швидко зібрати інформацію про внутрішньо переміщених осіб, бачити їх потреби, щоб якісно та адресно надавати допомогу цим людям, а також громадам, які їх приймають», – зазначила Марина Лазебна.

Після реєстрації внутрішньо переміщені особи зможуть отримати щомісячну грошову допомогу на проживання:

  • по 3 тис грн отримає кожна дитина або людина з інвалідністю,
  • по 2 тис грн отримає кожна інша особа.

Допомогу автоматично, без будь-якого звернення, отримають також ВПО, які станом на 1 березня 2022 року отримували щомісячну адресну допомогу для покриття витрат на проживання відповідно до постанови Кабміну № 505 від 1 жовтня 2014 року.

Щодо «повторних переселенців», які змушені вдруге бігти від війни та знову кидати свої домівки. Це люди, які починаючи з 2014 року переїхали з окупованих росією територій і побудували нове життя на нових місцях, які зараз опинилися під вогнем ворога. Тепер вони переміщуються знову. Тому безумовно, їм також надано право отримати допомогу на проживання.

Куди звертатися за допомогою

Державна допомога на проживання буде надаватися з місяця звернення. Але для тих, хто звернеться до 14 квітня, виплату буде проведено за весь березень.

Вже найближчим часом, після завершення необхідних технічних доопрацювань, заяву на отримання цієї допомоги можна буде подати через портал «Дія».

Також подати заяву можна:

  • до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій,
  • до виконавчих органів міських та районних у містах рад,
  • до уповноваженої особи виконавчого органу сільської, селищної, міської ради або ЦНАПу.

Дивиться також Що потрібно знати про статус переселенця

Надана грошова допомога на проживання не буде зараховуватись до сукупного доходу сім’ї, тобто не впливатиме на виплату інших видів соціальних допомог.

Крім того, грошова допомога внутрішньо переміщеним особам не оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

«Тому я прошу всіх, хто переїхав з небезпечних місць, піти та зареєструватися як внутрішньо переміщені особи та звертатись за допомогою на проживання», – наголосила Марина Лазебна.

Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies