По 4 тисячі гривень компенсації отримають власники житла на Закарпатті за розміщення переселенців
Через повномасштабну війну мільйони українців стали вимушеними переселенцями.
Багато родин переїхали у більш безпечні регіони, де їм надали притулок, зокрема, й місцеві жителі.
Власники житла, які безкоштовно прихистили внутрішньо переміщених осіб, отримують від держави компенсацію у розмірі 450 гривень за одну людину.
Проте вже з 1 жовтня розмір державної компенсації за безкоштовне розміщення переселенців у рамках програми «Прихисток» в Україні подвоять. Таким чином за кожну особу власник житла отримає від держави 900 гривень.
На Закарпатті ж вирішили піти на додаткові кроки, які мають стимулювати місцевих мешканців для безкоштовного розміщення переселенців. Для цього їм виплатять ще й одноразову грошову допомогу.
Як зазначив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита, відповідні зміни внесли до регіональної програми «Турбота».
Отримати одноразову виплату в розмірі 4000 гривень можна в разі розміщення у вересні або жовтні 2022 року двох та більше переселенців на не менше ніж 30 календарних днів.
«Ці кошти дозволять частково компенсувати витрати на житлово-комунальні послуги та інші побутові потреби», – наголосив Микита.
Щоб отримати кошти потрібно подати відповідну заяву до виконавчого органу територіальної громади за місцем розташування житла.
Окрім заяви необхідно додати:
- копію документа, що посвідчує особу заявника та адресу його місця проживання;
- копію ідентифікаційного коду;
- копію документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням, або документа, що підтверджує повноваження представника власника;
- копія довідок ВПО, які тимчасово розміщені в житловому приміщенні заявника;
- довідку про банківські реквізити заявника для виплати матеріальної допомоги через банківську установу (за наявності відкритого рахунку).
Нагадаємо, що раніше Кабмін зняв обмеження для виплат за притулок ВПО та підвищить розмір компенсації
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!