По всій країні розгортаються «Пункти Незламності» – компактні місця, які розташовані в будівлях або наметах. Тут на постійній основі має бути зв’язок, електрика, тепло, харчування. Крім того, за необхідності, у пунктах має надаватися первинна допомога.
Наразі підготовлено вже понад 4 тисячі «Пунктів Незламності». Робота в них буде активуватися у випадку тривалої відсутності електроенергії в разі нових масованих російських ударів по інфраструктурі.
Про це повідомив президент України Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
«Розгортаємо по всій країні наш новий проєкт підтримки людей – «Пункти Незламності». За підсумками цього дня, підготовлено вже більше 4 000 таких пунктів. Заплановано – ще більше. Якщо знову відбудуться масовані російські удари і якщо буде розуміння, що за години постачання електрики не відновити, то активується їхня робота», – сказав він.
За словами президента, пункти обов’язково працюватимуть при всіх обласних та районних адміністраціях, а також при школах, будівлях ДСНС тощо.
Що треба знати про «Пункти Незламності»
«Пункти Незламності» – це новий захід в Україні, який продиктований повномасштабною війною та воєнним станом. Вони розраховані на випадок найкритичніших сценаріїв розвитку подій під час війни (обстрілів, відсутності електрики, тепла тощо). Там будуть «усі базові послуги: електрика, мобільний зв’язок та інтернет, тепло, вода, аптечка. Абсолютно безкоштовно і цілодобово».
Знайти адресу можна на спеціальному сайті nezlamnist.gov.ua. Саме тут розміщено інтерактивну мапу таких пунктів і вона постійно оновлюється. Також тут та безпосередньо у «Пункті Незламності» можна буде дізнатися, де працює найближче АЗС, банківське відділення, аптека, магазин.
Наразі на карті можна побачити всю мапу України, проте немає жодної позначки у Донецькій, Луганській, а також у частинах Запорізької та Херсонської областей.
Попри те, що такі пункти є у більшості міст, де не ведуться активні бої та які знаходяться під українською владою, адреси на мапі не вказані з міркувань безпеки. Їхнє місце розташування можна дізнатися в органах місцевого самоврядування, обласних та районних військових адміністраціях.
Крім того, місцева влада повинна проінформувати людей про наявність «Пунктів Незламності» у населених пунктах. Зокрема, у будівлях органів влади, в аптеках, магазинах та поштових відділеннях має бути інформація про те, де людина може знайти підтримку у випадку тривалого відключення енергії.
Одночасно у пункті можуть знаходитись від 40 до 500 осіб. У випадку нестачі вільних місць чергові все одно мають знайти спосіб прийняти кожну людину.
Важливо й те, що немає жодних обмежень щодо часу перебування, проте потрібно розуміти, що у разі великого попиту потрібно дати можливість і іншим людям погрітися та зарядити гаджети.
Можеш допомогти? Приєднуйся!
До цієї важливої та вкрай актуальної сьогодні ініціативи вже приєднуються й представники бізнесу, які роблять свої бізнес-об’єкти «пунктами незламності з генераторами, старлінками, водою та іншим».
А долучитися до неї можуть всі охочі. На сайті є спеціальна форма для представників бізнесу, які бажають «Стати Пунктом Незламності» й прихистити українців, коли вони того потребуватимуть.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!