З 1 грудня податки ФОП сплачуватимуться за новими розцінками. Підвищення стало наступним кроком під час ухвалення рішення про збільшення мінімальної заробітної плати з 1 січня. Також буде підвищено і прожитковий мінімум.
Наразі в Україні встановлено прожитковий мінімум на рівні 2379 гривень, а після підвищення буде вже 2481 гривні. Середня мінімальна зарплата зросте до 6500 гривень.
Як підвищаться податки ФОП
Виходячи із зазначених розрахунків, зросте і податок, що сплачується громадянами України. З 1 грудня ФОПи 1, 2 та 3 груп платитимуть ЄСВ у розмірі 1430 гривень на місяць. Таким чином, щомісяця українці виплачуватимуть державі суму на 110 гривень більше, ніж є зараз.
Підприємці першої групи сплачуватимуть Єдиний податок ФОП у розмірі 248 гривень на місяць. Підприємці другої групи платитимуть 1300 гривень на місяць. Для підприємців третьої групи ставка Єдиного податку дорівнюватиме 5% від доходу або 3% від доходу +ПДВ.
Водночас уряд займається розглядом законопроєкту, що передбачає непрямі методи контролю доходів.
Коли потрібно сплатити податки ФОП
Платники єдиного податку 1 та 2 груп повинні сплатити єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
«Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року», – йдеться у повідомленні Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.
Що буде, якщо при мінімальній сумі у декларації зробити дорогу покупку
Іноді виникають ситуації, коли платник податків вказує у декларації мінімальну суму доходів, водночас робить якісь дорогі покупки. Наприклад, людина купила нерухомість, земельну ділянку, транспортний засіб тощо. У такому випадку податкова служба України займеться розслідуванням про походження коштів на покупку. У разі, якщо особа не зможе пояснити походження цих коштів, то зобов’язується виплатити додатковий збір – відсоток від витраченої суми на підозріле придбання.
Коли ФОП не може працювати на спрощеній системі оподаткування
Якщо фізична особа підприємець працювала на спрощеній системі оподаткування, відмовилися від неї, але хоче повернутися до «спрощенців», то вона зможе це зробити тільки наступного року.
«Підприємець, який у поточному році повторно реєструється як ФОП і до цього вже перебував на спрощеній системі оподаткування, до кінця поточного року зможе перебувати лише на загальній системі, оскільки вже скористався своїм правом на застосування спрощеної системи цього року. Стати платником єдиного податку такий підприємець зможе лише з 1 січня наступного року», — пояснює Державна податкова служба.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!