Подбайте про безпеку: як на Донеччині святкувати Великдень

Через повномасштабну війну в Україні та гострі бойові дії у Донецькій області святкування Великодня цьогоріч супроводжується впровадженням додаткових безпекових заходів.

Людям, які залишаються на Донеччині, нагадали, що ворог завжди використовує святкові дні для провокацій. При цьому скупчення людей окупанти розглядають як потенційні мішені.

Про це розповів керівник Донецької ОВА Павло Кириленко.

У відповідності з вимогами оперативно-стратегічних угруповань військ «Хортиця» і «Таврія»  Кириленко підписав розпорядження щодо заборони масових зібрань у цей період.

Тож у Донецькій області на Великдень буде діяти комендантська година з 21.00 до 5.00. В цей час громадянам заборонено знаходитись на вулицях населених пунктів без спеціальних дозволів.

Найкраще для українців на Донеччині у цей час – взяти участь у богослужінні, яке проходитиме в режимі онлайн.

«Всі богослужіння та релігійні обряди мають пройти в онлайновому форматі, адже для росіян будь-яке зібрання, скупчення людей може стати бажаною мішенню. Ми не маємо права допустити жертв, яких можна уникнути. Наше завдання – максимально вживати заходи для безпеки життя та здоров`я жителів Донеччини і всіх, хто перебуває на території області», – зазначив він.

Служба безпеки України також закликає громадян не відвідувати масових зібрань та дотримуватися правил безпеки напередодні Великодніх свят.

«Ворог чудово розуміє, що зазнає поразки на полі бою, тож не полишає спроб влаштувати провокації, аби розхитати єдність українського суспільства. Для цього рф намагається застосовувати різноманітні інструменти та, серед іншого, приділяє особливу увагу релігійній тематиці», – підкреслили в СБУ.

Головні правила на Великодні свята в Донецькій області у 2023 році

Доступ до культових споруд парафіянам буде дозволений тільки після завершення комендантської години.

Освячення великодніх кошиків триватиме з 5-ї години ранку у 121 храмі Донецької області.

У 42 храмах Донеччині буде проведене нічне богослужіння, але виключно за участю священнослужителів і тих, хто постійно проживає на території храмів.

Також цьогоріч заборонені відвідини кладовищ. Саме вони часто потрапляють під обстріли та дистанційні мінування з боку російських терористичних військ. Саме тому повною мірою гарантувати безпеку відвідувачів неможливо.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies