Фонд громади Вінниці «Подільська громада» від самого початку повномасштабного вторгнення російських військ на територію України спрямував свою діяльність на допомогу людям – нашим захисникам на фронті, переселенцям та жителям прифронтових громад.
За ці пів року Фонд отримав сотні тонн гуманітарних вантажів з різних куточків світу та від вітчизняних благодійників та передав їх за замовленнями. Це постачання необхідних речей на передову нашим захисникам, підвезення продуктових наборів, води та ліків у прифронтові громади, забезпечення потреб вимушених переселенців, які знайшли прихисток на Вінниччині.
Волонтери та волонтерки Фонду невтомно продовжують працювати за цими напрямками, проте наразі повертаються до проєктної діяльності, спрямованої на розвиток. Йдеться про підтримку малого бізнесу, що постраждав від обстрілу середмістя Вінниці 14 липня, облаштування прихистків для переселенців, укриттів тощо.
Про поточну діяльність та започатковані грантові проєкти в ефірі радіо «Місто над Бугом» розповіли голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова та грантова менеджерка фонду Мирослава Жиліна.
Тисяча тонн гуманітарних вантажів
Діяльність Гуманітарного хабу у Вінниці – це лише один напрямок величезної роботи Фонду громади «Подільська громада», хоча й дуже важливий. Вже з першого дня повномасштабного нападу російських окупантів волонтери та волонтерки Фонду громади «Подільська громада» організували збір гуманітарної допомоги з-за кордону.
«Звичайні люди в різних країнах світу несли з дому все, що на їхню думку могло знадобиться постраждалим від війни українцям – продовольство, одяг, взуття, рушники, ковдри, матраци, навіть люстри. Все це зносили до найближчого пункту прийому гуманітарної допомоги, звідки підприємці фурами доправляли її в Україну. Це скоріш були спонтанні вантажі. Зараз це відбувається більш впорядковано, від постійних партнерів нашого Фонду, які відправляють допомогу. Але цієї потужності не вистачає, щоб задовольнити всі запити, які ми отримуємо», – зазначила голова правління Фонду громади «Подільська громада» Олена Данілова.
Загалом за шість місяців роботи Гуманітарного хабу міста Вінниця було отримано 1000 тонн вантажів з 16 країн, який був відсортований, спакований та доставлений по різних напрямках за потребами. Понад 1500 замовлень було виконано волонтерами Фонду.
Дивіться також: Мешканці Костянтинівки на Донеччині отримали гуманітарну допомогу зі Львова
«Подільська громада» реалізує проєкти для підприємців, вінничан та переселенців
Наразі Фонд громади «Подільська громада» реалізує п’ять проєктів. Один з них, що фінансується за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» та Європейського союзу, забезпечує функціонування Гуманітарного хабу у Вінниці.
Ще два проєкти спрямовані на створення комфортних умов для проживання переселенців. Станом на серпень Вінниччина прихистила понад 18 тисяч ВПО із районів, що окуповані або в яких продовжуються активні бойові дії. Наразі триває друга хвиля переселення з Донеччини. Тож питання їх розміщення стоїть дуже гостро.
Працюючи у цьому напрямку, «Подільська громада» залучила 120 тисяч євро від Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) на облаштування одного з поверхів гуртожитку, де проживатимуть 42 внутрішньо переміщені особи.
Для них підготують та забезпечать меблями 12 окремих кімнат та місця загального користування. Будуть замінені вікна, двері, інженерні комунікації, проведено високошвидкісний інтернет. Також відремонтують та обладнають санвузли, душові кабіни, умивальники, кухні. Ремонт планується завершити до початку опалювального сезону.
Так само на допомогу переселенцям реалізується проєкт «Комфорт тимчасових домівок». Його фінансує Міжнародний фонд «Відродження» та німецька організація «CARE Deutschland e.V.» за програмою «Гуманітарна солідарність». Проєкт передбачає закупівлю 25 двоярусних ліжок з шухлядами, 10 односпальних ліжок з шухлядами, а також 35 тумб.
На підтримку підприємців, які постраждали внаслідок ракетних ударів у Вінниці 14 липня, започатковано проєкт «Працюємо далі».
«Ми оголосили прийом заявок від ФОПів та малих підприємств на отримання грантової підтримки від міжнародних донорів. Після розгляду заявок будо відібрано 7 підприємств, якім нададуть кошти на закупівлю обладнання та інструментів, необхідних для їх роботи. Розмір гранту – 60 тисяч гривень», – повідомила грантова менеджерка фонду Мирослава Жиліна.
І останній проєкт, який також є своєчасним, це «Укриття для життя». У Вінниці будуть обладнані 20 сховищ для комфортного перебування мешканців і переселенців, котрі укомплектують «Пакунками безпеки» з речами першої необхідності. Даний проєкт реалізуються в рамках Угоди між Фондом Ч.С. МОТТА та ГО «Ініціативний центр сприяння активності та розвитку громадського почину «Єднання» Isar Ednannia.
Участь у проєкті відбувалася на конкурсній основі, за умов співфінансування: 10 тисяч гривень надається у вигляді гранту, ще не менше 2 тисяч гривень мають бути власні кошти.
Світлана Денисенко
Фото: Фонд громади Вінниці «Подільська громада»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!