Подвійна перемога каратистів Донеччини на Чемпіонаті світу в Ірландії

Дві золотих медалі, чотири срібних та дві бронзових нагороди на престижних міжнародних змаганнях – всього цього могло не відбутись з причини відмови в ірландських візах напередодні вильоту. Як наполегливість спортсменів та їх тренерів, а також втручання небайдужих людей, допомогли каратистам з Краматорська, Слов’янська та Бахмута блискуче виступити на Чемпіонаті світу, вони розповіли на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

Національна збірна з карате, до якої увійшли команди з Донецької та Луганської областей, на головне змагання року збиралася заздалегідь. Позаду півроку виснажливих тренувань, успіхі на кваліфікаційних зборах, закупівля квитків, останні приготування та переможний настрій. І раптом, за два дні до вильоту, несподівана звістка – консульство Ірландії відмовило у візах, саме каратистам з Донеччини та Луганщини.

“Ми опинилися ніби перед глухою стіною, була повна вірогідність пропустити чемпіонат. Але спортсмени не звикли здаватись, тому ми звернулися до Міністерства закордонних справ, Держкомспорту, Офісу Президента з проханням посприяти вирішенню проблеми. Вдячний за те, що відгукнулися всі, до кого ми зверталися”, – розповів Андрій Волошин, головний тренер клубу “Буси до” з Бахмуту.

До останнього було невідомо, чи не будуть марними старання. Відповіді від ірландської сторони учасники чемпіонату чекали на порозі консульства протягом 7 годин і нарешті отримали візи. Літак, на якій раніше були придбані квітки, улетів без них. Довелося терміново купляти нові, набагато дорожчі. Гроші збирали “з миру по нитці” – дещо допомогли спонсори, але головне фінансове навантаження лягло на плечі батьків.

“Ми прибули до Ірландії за добу до початку змагань. Не було часу адаптуватись і хоч якось отямитись від того, що трапилося. Проте хлопці та дівчата викладалися на повну та показали справжній спортивний характер. Втім, я скажу за себе особисто, що нервова ситуація певним чином відобразилася на результатах. Вони могли бути ще кращими”, – поділився думкою титулований спортсмен Єгор Волошин.

“Не дивлячись на всі виклики та складнощі, відмову у візах від консульства, літак, що відлетів без нас, втому спортсменів, нервову напругу та безліч грошових питань, наша команда добралася до Дубліну на Чемпіонат Світу JKS. Участь у змаганнях такого рівня – це мета кожного спортсмена, до якої веде важка довготривала праця. Ми отримали декілька перемог, змагаючись з відомими каратистами світу. Але першою та найважливішою перемогою було подолання дипломатичної перешкоди. Дуже прикро, що до спортсменів зі Сходу України таке відношення” – поділилась своїми емоціями тренер клубу TETSU RYU, Гелена Пархоменко.

Причинами того, що сталося, тренери вважають декілька факторів. За словами Ігоря Шалаумова, тренера та керівника клубу “TETSU RYU” (м. Краматорськ, м. Слов’янськ), держава повинна застосовувати всі дипломатичні засоби, щоб уникати подібних несподіванок напередодні важливих турнірів. До того ж, невирішеними є фінансові питання. Навіть для Національної української збірної, яка приймає участь у міжнародних змаганнях, грошей у бюджеті не знаходиться.

“Саме тому, ми вважаємо за потрібне говорити про досягнення наших чемпіонів та виклики, що продовжують стояти перед спортсменами Донецької області”, – наголосив Ігор Шалаумов.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies