Покровські підприємниця та викладачка об’єдналися разом, аби навчати кваліфікованих швачок

5131
коментарі відсутні

Покровські підприємниця та викладачка об’єдналися разом, аби навчати кваліфікованих швачок

Через брак кваліфікованих кадрів підприємниця з Покровська Вікторія Карпова, яка займається пошиттям одягу, задумалася про відкриття власного навчального центру.

Рік тому жінка пробувала запустити подібні заняття за власні кошти, але це виявилося не під силу.

Нині підприємницю підтримує уряд Німеччини, а саме Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку, яке сплачує навчання швачок та закрійників.

 

Перші спроби створення навчального центру для швачок

 

У вітрині кравецький манекен, стійка з одягом та швейна машинка – усе це свідчить про те, що тут чи то швейна майстерня, чи то навчальні курси. Другий варіант – правильний. Тут розташовується швейна академія «Квітка льону», яку організували дві Вікторії: одна з них підприємниця, інша – викладачка «Театру мод» для дітей.

Власниця одного зі швейних підприємств Покровська Вікторія Карпова розповідає, що у місті завжди були проблеми з кадрами. Кваліфікованих швачок не вистачало.

«Протягом десяти років у нашому регіоні, а саме у районі Покровська, не навчають швачок. Отож, після написання проєкту для USAID, коли потрібно було розширювати виробництво, я зіткнулася з тим, що не вистачає спеціалістів. Коли я наймала на роботу по 1-2 людини у 2-3 місяці, це не  було настільки відчутно для виробництва. Коли ж на підприємство прийшло 5 людей, то я відчула нестачу освіти у співробітників, бо дуже багато сил і часу витрачала на їхнє навчання. У результаті продукція випускалася повільно: не було швидкості та, як наслідок – вчасно виконаних замовлень. У мене були збитки. Я встигала лише платити податки та оренду», – зазначає Вікторія Карпова.

Так у підприємниці народилася ідея створити навчальну програму, де б учні могли адаптуватися до умов виробництва. До швейної академії «Квітка льону» Вікторія пробувала створити навчальний центр за власні кошти, набирала групи, але це виявилося фінансово затратним. Одна з проблем, каже Вікторія, – приміщення, оскільки вартість оренди у місті висока, а от обладнанням центр жінка б змогла забезпечити.

«Є машинки, які ми купували від прибутку, є обладнання, яке купували, беручи кредит. Це до 2014 року було. Потім  я написала два проєкти. У 2015 році ПРООН виділила грант і ми закупили промислові машини. Також у 2018 році чергова спроба написання проєкту була вдалою. Це був грант від USAID і також куплені спецмашини для виробництва нашої продукції», – розповідає підприємниця.

Викладачка швейної академії Вікторія Дворянчикова до того ж викладає у «Театрі мод». Там навчає дітей створювати одяг та аксесуари до нього, а також презентувати свій образ зі сцени.

 

Покровські підприємниця та викладачка об’єдналися разом, аби навчати кваліфікованих швачок - Фото №1

Вікторія Карпова (зліва) та Вікторія Дворянчикова (справа) – дві викладачки швейної академії

 

«Завжди мене дуже цікавив розвиток нашої легкої промисловості та мені здавалося, що треба навчати і дітей, і дорослих виготовляти для себе одяг. І коли ми вже познайомилися з Вікторією Карповою, я побачила, що вона вже займається виготовленням одягу для дорослих і дітей. До того ж у неї велике виробництво. На цьому етапі ми з нею почали спілкуватися, що не вистачає спеціалістів, які б шили одяг на тому рівні, аби можна було виходити на міжнародний ринок», – каже Вікторія.

 

Чому навчають у швейні академії

 

Нині у швейній академії навчаються 15 жінок у 3 групи: 7 швачок І-ІІ розряду, 5 – ІІІ розряду і 1 розкрійник. Вранці тут теорія, а в обід практика. Однак, у всіх трьох групах власна програма. Такий навчальний центр планували запустити у березні, але через карантин розпочали з серпня. Перших швачок планують випустити у листопаді та набрати ще одну групу. Сюди запрошують переселенців, людей, які постраждали від конфлікту на сході України, а також місцевих мешканців, які хочуть змінити професію. Їхнє навчання підтримує та сплачує Федеральне міністерство економічної співпраці та розвитку Німеччини.

Нині учениці вчаться на пробних зразках. До цього також шили захисні маски та одноразові медичні халати. Перед випуском в залежності від розряду слухачки мають пошити штани, сорочку та піджак. По завершенню навчання швачки отримають сертифікати.

 

Покровські підприємниця та викладачка об’єдналися разом, аби навчати кваліфікованих швачок - Фото №2

Майбутні швачки за роботою

 

«Ми пропонуємо дівчатам, які бажають, залишатися з нами на виробництві. У них вільний вибір. У нас у місті багато швейних підприємців, які на сьогодні потребують кваліфікованих працівників. Є підприємці, які подали заявки нам, де зазначили кого потребують. Зокрема місцева швейна фабрика, там потрібно понад 20 людей, а ще у одного підприємця вільні 5 робочих місць, а в іншого – 2», – розповідає Вікторія Карпова.

Загалом за проєктом у швейній академії «Квітка льону» планують випустити 36 швачок та 3 закрійників.

 

Ірина Мартинова, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика