Поліцейські Донеччини и Луганщини вчаться співпрацювати з громадою

Вдосконалення системи взаємовідносин між представниками закону і громадянами, зміна філософії та підходу поліцейських до сприйняття ґендерно-зумовленого і домашнього насильства – головна мета навчань.

Тренінги для дільничних, патрульних офіцерів поліції та офіцерів з превентивної діяльності розпочались 15-го серпня 2017 року у Святогірську. Всього в них візьмуть участь 300 поліцейських з двох областей.

Навчання проводять офіцери поліції, що пройшли підготовку в березні цього року, та закордонні фахівці. Зокрема представники ПРООН та канадської поліцейської місії в Україні розказують про концепцію взаємодії поліції з населенням на засадах партнерства (community policing). Головним критерієм роботи поліції є довіра громадян – такий меседж мають донести тренери до представників поліції.

Зокрема регіональний координатор Міжнародного Благодійного Фонду «Українська фундація громадського здоров’я Олена Єсипенко очікує, що результатом проведеної роботи стане трансформація внутрішнього переконання офіцерів поліції.

«Неприпустимість вчинення насильства та безумовність протидії йому з боку поліцейських – ось чого очікує суспільство від правоохоронців, – каже Олена. – Ми сподіваємось, що результатом нашої роботи стане об’єднання зусиль поліції, соціальних працівників та влади у протидії ґендерно-зумовленому насильству, включаючи домашнє насильство».

В 2016 році, за оцінками Міністерства внутрішніх справ України, було зареєстровано 127 478 повідомлень про дії, пов’язані з насильством у сім’ї. Насправді, реальна цифра є більшою, лише 30% усіх випадків домашнього та ґендерно-зумовленого насильства офіційно реєструються. За статистикою поліції Донецької області у 2016 році зафіксовано 4 397 тисяч звернень щодо насилля у родині, 80% випадків порушень скоєно у стані алкогольного сп’яніння.

В Україні тривають реформи Національної поліції та децентралізації, об’єднання територіальних громад. В Донецькій області сформовані команди патрульних офіцерів поліції, ключовими завданнями яких є: забезпечення громадського порядку та безпеки, охорони прав і свобод людини та запобігання, виявлення і припинення правопорушень. Тривалий час органи внутрішніх справ сприймалися лише як каральний орган, який мало чим може допомогти у вирішенні проблем, таких як насильство щодо жінок та насильство в сім’ї.
Ґендерно-зумовлене та домашнє насильство – надзвичайно серйозна проблема в українських сім’ях, яка дуже часто залишається прихованою. В умовах конфлікту та переміщення населення підвищений рівень стресу та труднощів виливається у зростання цього явища.

Сучасна реформа Національної поліції спрямована на те, щоб налагодити взаємодію поліції та громади на партнерських засадах, яка базуватиметься на взаємній довірі та спільній відповідальності у реагуванні та протидії насильству. Постійна комунікація між правоохоронцями і громадянами, ефективна інформаційна кампанія – це ключ до гармонії в громадах Донецької і Луганської областей.

Програма підготовки працівників поліції впроваджується в межах спільного проекту ООН Жінки та ПРООН «Відновлення управління та сприяння примиренню у постраждалих від кризи громадах України», який фінансується Європейським Союзом, та проекту ПРООН «Верховенство права та правосуддя для громад у постраждалих від конфлікту регіонах України» за підтримки уряду Нідерландів.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies