Понад 1000 людей, чиє житло було знищене через війну, отримали нове завдяки проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло»

11231
коментарі відсутні

Понад 1000 людей, чиє житло було знищене через війну, отримали нове завдяки проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло»

Понад 1000 власників знищеного житла придбали нову оселю за житлові сертифікати, які профінансував Банк розвитку Ради Європи. Це стало можливим у рамках проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло», повідомили на сайті Міністерства розвитку громад.

Перший транш в обсязі 70 млн євро спрямовано на оплату близько 2000 житлових сертифікатів.

«За один місяць реалізації проєкту «HOME» понад тисячу власників знищеного житла придбали нове. Проєкт профінансовано Банком розвитку Ради Європи і це є стратегічним вкладом у відновлення України», — ідеться в повідомленні.

З головою Банку розвитку Ради Європи Карлом Монтічеллі домовилися про співпрацю на 2025 рік.

Зазначається, що кредитна угода на 100 мільйонів євро між Україною та Банком розвитку Ради Європи (CEB) була підписана у червні цього року під час Конференції з відновлення України (Ukraine Recovery Conference, URC2024).

Читайте також: Близько 80 млн грн компенсацій за пошкоджене житло заборгувала держава жителям Донеччини

Нині Міністерство розвитку громад та територій готує запит на виплату другого траншу в розмірі 30 млн євро для наступного етапу реалізації проєкту.

В рамках проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло» власники житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло, зможуть придбати нові оселі замість знищених через російську агресію.

«Пріоритетне право на компенсацію за програмою мають учасники бойових дій, Захисники і Захисниці, які повертаються та потребують відновлення, особи з інвалідністю та багатодітні сімʼї», — підкреслили у міністерстві.

Станом на кінець вересня 2024 року до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) внесено понад 387 тисячі об’єктів нерухомості.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика