Протягом семи місяців БО «Лікарі без кордонів» доправили з прифронтових лікарень Донеччини до медзакладів у безпечних регіонах понад 8000 пацієнтів.
Про це розповів менеджер команд невідкладної допомоги «Лікарів без кордонів» Олександр Макаревич, пише Суспільне.
За його словами, понад 60% випадків, з якими «Лікарі без кордонів» стикаються під час транспортування пацієнтів у швидких, — це опіки та інші травми, пов’язані з війною.
«Лікарі без кордонів» мають 17 карет швидкої допомоги. П’ять з них оснащені медичною апаратурою інтенсивної терапії. Ще три автомобілі розраховані на перевезення кількох пацієнтів одночасно. В одній бригаді швидкої допомоги працює троє людей: лікар невідкладної допомоги, анестезист або фельдшер та водій.
«Машини обладнані усім, що необхідно для екстреної допомоги: апарат штучної вентиляції легень, кардіомонітори, газоаналізатори, портативний УЗД-контроль, розхідники, холодильники для зберігання препаратів. Це все дозволяє лікарю зорієнтуватися на місці чи в дорозі для стабілізації стану пацієнта», — зазначає Олександр Макаревич.
Він додав, що команди «Лікарів без кордонів» тісно співпрацюють з медиками тих, лікарень, куди вони транспортують поранених. Рідні пацієнтів можуть супроводжувати їх до нового місця лікування, для цього їм надають додаткову автівку.
Зазначається, що за серпень лише з Покровська «Лікарі без кордонів» здійснили 320 евакуацій швидкими. Для людей, які евакуюються потягом, медики організовують супровід на станціях.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!