Понад два роки в ОСББ: труднощі та переваги
«З моменту створення ОСББ ми повертаємо людині відчуття, що вона є хазяїном цього дому, а не просто якимось мешканцем. Саме це виходить тяжко, бо треба проводити великий обсяг роз’яснювальної роботи» – каже голова об’єднання співвласників багатоповерхових будинків у Костянтинівці Ярослав Маланчук.
«Ми повинні розуміти, що у зв’язку з приватизацією жилого фонду, люди взяли на себе ряд обов’язків, про які вони не знали й не читали. І це саме така найбільша проблема. Є певні їх права та обов’язки» – продовжує голова ОСББ.
З моменту створення об’єднання люди мають доступ до документації, допоміжних та інших приміщень багатоповерхівки. Також у власників квартир є й зобов’язання – оплата ремонту будинку, нагляд за додатковими приміщеннями та прилеглою територією тощо.
Учасники ОСББ у Костянтинівці постійно спілкуються з іншими об’єднаннями й обмінюються досвідом. Це пов’язано з тим, що в будинках живуть різні люди й вони по-різному вирішують питання, які виникають протягом функціонування об’єднання.
«Нам цікаво подивитися на досвід: вул.Громова,10, бул. Космонавтів 5,6. Практично з усіма підтримуємо зв’язок. І на вересень плануємо створення асоціації для того, щоб спільно захищати свої права» – про плани на майбутнє голова ОСББ Ярослав.
Згідно з новим законом про житлово-комунальне господарство з першого січня 2019 року, якщо у мешканців відсутнє об’єднання у вигляді ОСББ, їхні інтереси може представляти уповноважена особа. Управління багатоквартирним будинком – це також нове формулювання і послуга за договором. Управителем може бути приватний підприємець або юридична особа, яка утримує та ремонтує будинок й прилеглу територію . В будь-якому разі, жителі в кожному домі зобов’язані створити або ОСББ, або винайняти управлінця.
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!