Обов’язковий виїзд населення триває на Донеччині. Нещодавно учасники «Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану» підтримали примусовий вивіз дітей з ще чотирьох населених пунктів області. Мова про села, які знаходяться в зоні активних бойових дій.
Від початку повномасштабного вторгнення рф в Україну з Донеччини виїхали 1 млн 370 тис мешканців. Серед них понад 160 тис дітей та майже 43 тис людей з інвалідністю. Такі цифри дають в Донецькій ОВА.
«Наразі на території області перебуває близько 514 тисяч цивільного населення. Ми продовжуємо інформаційно-роз’яснювальну роботу з мешканцями через всі доступні інформаційні ресурси. Місцеві військові адміністрації, волонтери, військові та поліція спілкуються з людьми в громадах, пояснюють важливість евакуації та збереження життя», – повідомив заступник голови Донецької ОДА Ігор Бойко.
Раніше переселенців з Донеччини приймали у 5 областях: Кіровоградській, Тернопільській, Черкаській, Закарпатській, Житомирській. Нині людей евакуюють на Житомирщину. Мешканців Донеччини забирають з небезпечної території та доставляють до безкоштовного потягу. На Житомирщині приймаюча сторона зустрічає переселенців, надає їм необхідну допомогу та розміщує на території області.
Нещодавно під час засідання «Координаційного штабу з питань проведення обов’язкової евакуації населення в умовах воєнного стану» учасники ухвалили рішення про примусовий вивіз дітей з ще чотирьох населених пунктів області. Це пов’язано із значним збільшенням кількості ракетно-артилерійських обстрілів противника. Зокрема від ударів ворога потерпає Курахівська громада, а саме села Успенівка, Ганнівка, Веселий Гай та Трудове, де залишається 28 дітей.
В області продовжують закликати до евакуації людей з тих громад, які наближені до лінії фронту: Лиманської, Святогірської Очеретинської, Новогродівської та Курахівської. Також до цього переліку входять Часів Яр, Торецьк та Мирноград.
Читайте також: «Потенційно придатне»: в Україні створюють базу житла для ВПО
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!