30 вересня в окупованій Горлівці під час вибуху міни загинули троє підлітків та ще один хлопчик у важкому стані був госпіталізований, пізніше дитина розповіла про обставини події. Трагедія відбулася у посадці біля нульового блокпоста бойовиків.
Бойовики, намагаючись скласти з себе провину, зняли відео, на якому на фоні загиблих один із них стверджує, що вони не ставили міни там, де загинули хлопці. Навіть намагалися стверджувати, що міну поставила українська розвідувально-диверсійна група, мовляв там проходила тропка котрою користувалися місцеві мешканці аби скоротити шлях. Насправді ж жодних ознак тропки на кадрах не було.
Попри це у РФ вирішили зробити піар на трагедії, так 1 жовтня Слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу за фактом загибелі підлітків у Горлівці в результаті підриву на міні. До того без жодних підстав у Росії одразу звинуватили в тому що відбулося Україну.
Того ж дня посольство США в Україні заявило, що Росія повинна вплинути на своїх ставлеників на тимчасово окупованих територіях Донбасу, щоб знизити «мінні загрози». Спровокований Росією конфлікт перетворив Україну на одну з найбільш замінованих країн світу.
«Ми в розпачі від повідомлень про те, що в контрольованій Росією Горлівці три підлітки загинули, підірвавшись на міні, а четвертий отримав поранення. Росія повинна наполягати на тому, щоб її ставленики на сході України зменшили мінні загрози. Місцеві діти заслуговують мирне й безпечне дитинство. Українці страждають від російської агресії», – йдеться в повідомленні.
Як повідомив координатор «Інформаційного спротиву», нардеп Дмитро Тимчук, спроба російського командування зібрати відомості про мінні поля, встановлені бойовиками «ЛДНР», завершилася невдачею.
«Після НП з підривом на мінному полі, встановленим окупантами, дітей, російське командування розіслало по частинам і підрозділам окупаційних військ розпорядження з вимогою до командирів на місцях позначити на місцевості ділянки і райони мінування», – повідомив Тимчук.
За його словами, у командирів підрозділів окупантів це розпорядження викликало неоднозначну реакцію – деякі з них із сарказмом заявляють, що в такому разі слід відразу «передати ВСУ всі схеми й карти мінування».
Крім того, проблемою є відсутність на ряді дільниць інформації про встановлення мінних полів, оскільки окупанти, встановлюючи їх, документально не фіксували.
У той же час Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомило, що російсько-окупаційні війська під час ротації особового складу формально поставилися до передачі технічної документації офіцерами інженерних служб. У тому числі, мова йшла й про карти мінних полів і схеми установки мін.
Загалом за даними Дитячого фонду ООН з початку війни понад 140 дітей були вбиті або поранені в результаті підривів.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!