Попри небезпеку, у Слов’янськ повернулася майже половина мешканців, серед них 4 тисячі дітей
Ситуація на Донеччині все ще залишається найскладнішою з усіх регіонів України. Ворог намагається продовжувати наступальні дії, обстрілює мирні міста і села.
Наразі тут немає жодного безпечного населеного пункту.
Але попри це у Слов’янськ продовжують повертатися місцеві мешканці, які півроку тому виїхали у більш безпечні регіони України. І зараз можна говорити про те, що кількість людей збільшилась вдвічі.
Про це розповів голова МВА Слов’янська Вадима Лях в ефірі телеканалу «Київ».
«Раніше ми могли говорити, що у нас залишалась мінімальна кількість людей – приблизно 20 тисяч зі 100 тисяч осіб. Сьогодні кількість мешканців становить від 42 до 44 тисяч. З них близько 4 тисяч – діти», – сказав він.
За його словами, люди продовжують повертатися.
«У когось закінчилися контракти на оренду житла, у когось ще щось. Причини різні. Але загалом, люди бачать, що у місті налагоджуються умови: є електрика, вода, тепло. Люди, які виїхали більш як півроку тому, звісно, мріють про те, щоб повернутися додому», – пояснив Вадим Лях.
Водночас мер міста зазначив, що небезпека зберігається.
«Ми бачимо, що обстрілюють не тільки Слов’янськ. Під ударами й найближчі міста, такі як Краматорськ, Лиман, Святогірськ… Тобто, небезпека все ще залишається», – додав він.
У місті готові до будь-яких ситуацій
Що стосується загальної ситуації, зокрема пов’язаної зі світлом, то у місті продовжують діяти обмеження на використання електроенергії.
«Є віялові відключення та аварійні, коли не вистачає потужності на Донецьку область. Іноді неможливо спрогнозувати, скільки саме годин не буде електрики. Бувають дні, коли світла немає протягом короткого часу і можна почуватися більш-менш комфортно. А буває, що потрібно більше годин, ніж це було прогнозовано»», – сказав він.
Водночас чиновник зазначив, що у місті продовжують роботу «Пункти незламності» та можна отримати соціальну допомогу.
Зокрема, тут працюють 6 соціальних столових, де понад 1 тисяча людей щодня отримують гарячі обіди. Зігрітися та зарядити гаджети, у разі потреби, можна в «Пунктах Незламності». У кожному з них є генератори та облаштовані спальні міста на випадок критичних ситуацій.
«Після минулого обстрілу міста ми очікували, що до цих пунктів прийдуть люди вночі, бо у них повилітали вікна, двері… Тим не менш, вони залишились дома. Ми їм допомогли з тими ж вікнами, вирішуємо інші питання. Проте варто знати, що ми готові до будь-яких ситуацій», – додав очільник міста.
Ірина Міщенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!