Порада для ОТГ: брати участь в грантових конкурсах

7485
коментарі відсутні

Порада для ОТГ: брати участь в грантових конкурсах

29 серпня на базі Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», відбувся семінар для спеціалістів з проектної діяльності в ОТГ, представників економічних та інвестиційних відділів ОТГ за темою «Фандрейзинг для ОТГ: можливості та переваги». На семінарі учасники здобували знання та навички щодо взаємодії із різними джерелами фінансування та інформації.

«Важливо розуміти зв’язок проектів зі стратегією громади. Більше 10 мільярдів гривень щорічно виділяється міжнародними фондами у форматі грантів, міжнародної технічної допомоги. Ці кошти повинні заходити в громаду. Неодноразово, на базі Дніпропетровського ЦРМС, ми проводили семінари з написання проектів, а сьогодні головною темою є співпраця з міжнародними донорами та практика написання проектних заявок. Сьогодні ми надаємо інформацію по конкретних фондах та грантах, які працюють в Україні. А завданням проектного менеджера громади є опрацювати ці фонди, проаналізувати сфери життя: комунальні послуги, енергоефективність, освіта, розвиток приватного сектора. Далі – відвідати відповідні сайти донорів, обрати напрям і розпочати роботу, спілкування з донором, умови надання коштів», – пояснює радник ЦРМС Ігор Мамонов.

В програму семінару також було включено огляд загальної характеристики фандрейзингу та міжнародної технічної допомоги, вступ до проектної діяльності, зв’язку між стратегією та проектом, джерел фінансування. Учасники оцінили і презентацію актуальних грантів для ОТГ від представників Інвестиційно-Інноваційного Центру Дніпропетровської ОДА. Дізнались про можливості участі у конкурсах від Міжнародного фонду «Відродження», а також державних конкурсних фондів.

«Ми приділяємо велику увагу соціальній сфері, загальним питанням, як дороги та освітлення. Першим пріоритетом була освіта. Громадам, що вагаються брати участь у проектах раджу писати якомога більше заявок. Наша проектна команда подала велику кількість і багато проектів реалізовано, але це лише 5% від загальної кількості поданих нами заявок», – поділилася досвідом Олена Коновалова, провідний спеціаліст з питань економічного розвитку та інвестицій Солонянської ОТГ.

 

Порада для ОТГ: брати участь в грантових конкурсах - Фото №1

 

Сюрпризом стала дистанційна презентація досвіду фандрейзингу у громадах Луганської області від представників Біловодської та Новопсковської ОТГ.

На завершення семінару проектні спеціалісти зробили практичну вправу – написали проектну заявку.

«В громаді створений фінансово-економічний відділ і два спеціалісти відповідають за проекти. Через програму «Dobre» було реалізовано 5 проектів. Також беремо участь у проекті «U-LEAD з Європою», щодо модернізації ЦНАПу. Залучено багато міні-грантів, «NDI» по гендерній рівності. Проекти втілюємо згідно зі стратегією розвитку громади. Раджу громадам брати участь у якомога більшій кількості проектів. Адже, з досвіду, близько 10% наших заявок перемогли. Але не варто розчаровуватися: негативний досвід – теж досвід. Стверджую, що двох спеціалістів з проектів на всю громаду – недостатньо», – сказала Ольга Кремова, спеціаліст фінансово-економічного відділу Покровської ОТГ.

Радник ЦРМС Ігор Мамонов на завершення зазначив, що ідеально, коли б у кожній бюджетній організації знайшлась відповідальна людина, яка б хотіла писати проекти, розвивати свою бюджетну установу.

Так Дніпропетровський центр розвитку місцевого самоврядування закінчив серпень. Тим не менше, ЦРМС вже має потужні плани на вересень.

 

Порада для ОТГ: брати участь в грантових конкурсах - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика