Портал «Інклюзивно-ресурсний центр» тепер доступний через мобільний застосунок

Міністерство освіти і науки розширює можливості порталу «Інклюзивно-ресурсний центр» та пропонує користувачам долучатися й отримувати відповідні послуги за допомогою нового мобільного застосунку. Про діяльність ІРЦ поговоримо докладніше.

Що таке ІРЦ, та кому він потрібен

Якщо дитина має труднощі у навчанні, не може засвоїти матеріал, відчуває проблеми під час спілкування з іншими дітьми чи дорослими, то їй потрібна професійна підтримка, яку можна отримати в Інклюзивно-ресурсному центрі. І це не обов’язково діти з інвалідністю – просто їм необхідна додаткова увага та допомога. В ІРЦ можуть займатися діти з 2-х до 18-ти років.

Функції ІРЦ:

  • оцінка та визначення освітніх потреб дитини, надання рекомендацій щодо освітньої програми;
  • психолого-педагогічна допомога дітям;
  • консультації педагогічних працівників дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладів;
  • консультативно-психологічна допомога батькам.

Важливо зауважити, що послуги ІРЦ є безкоштовними. Центри повинні бути територіально доступними, тобто розташованими у кожній громаді. Наразі в Донецькій області діють 29 інклюзивно-ресурсних центрів.

Тут працюють психологи, дефектологи, логопеди, інструктори з лікувальної фізкультури. Кожен працівник центру проходить спеціальне навчання та володіє сучасними методиками. Причому інклюзивно-ресурсний центр не є медичним закладом, тому тут не ставлять жодних діагнозів.

Працівники цієї установи в своєму висновку дають школі, фактично, дорожню карту, як навчати дитину в інклюзивному класі, як адаптувати чи модифікувати матеріал для ефективного засвоювання.

А за потреби – забезпечують дітей корекційно-розвитковими заняттями. У сучасному інтерактивному просторі дитина може навчатися за індивідуальним планом у супроводі корекційного педагога, набувати життєвий досвід, готуватись до самостійного дорослого життя, проводити час зі своїми друзями.

Як скористатися послугами ІРЦ

Знайти найближчий до вас інклюзивно-ресурсний центр  можна на спеціальній мапі.

У 2019 році запроваджено систему автоматизації роботи ІРЦ. За допомогою порталу інклюзивної освіти батьки можуть:

  • подати заяву до інклюзивно-ресурсного центру онлайн;
  • отримати запрошення на проходження оцінювання;
  • зберігати документи в електронному вигляді;
  • контролювати проведення занять з дитиною.

А нині Міністерство освіти і науки розробило мобільний застосунок, який полегшить доступ до порталу.  Використання онлайн-ресурсів дозволить зменшити кількість необхідних особистих візитів батьків до ІРЦ, вважають у міністерстві освіти. Сам застосунок можна знайти для iOS і для Android.

Якщо після проходження комплексної оцінки ІРЦ надає висновок, в якому дитині рекомендовано інклюзивне навчання у відповідному закладі освіти, то інклюзивна група чи клас утворюється в ньому обов’язково.

Світлана Денисенко, Ріта Карпенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies