Від середини жовтня Донецька область знаходиться у червоній карантинній зоні, що змусило перевести пошук роботи в більш небезпечні формати. Ними активно користуються як пошукачі роботи, так і роботодавці.
Навчитися робити відеорезюме, взяти участь у тренінгу, відвідати ярмарок вакансій, пройти співбесіду – в умовах карантину все це можливо зробити в режимі онлайн. Дистанційні форми роботи, розроблені Донецькою службою зайнятості, допомагають безробітним не виходячи з дому знайти відповідну вакансію та навіть поспілкуватися з потенційним роботодавцем.
Безпечне працевлаштування
Дружківчанка Людмила Натейкіна нещодавно втратила роботу через скорочення на підприємстві, тож дівчина активно шукає нове робоче місце. Для цього стала на облік до міського Центру зайнятості. Але надалі планує використовувати електронні сервіси, які допоможуть їй працевлаштуватися.
«Зараз, коли є загроза захворіти на ковід, набагато безпечніше залишатися вдома та дистанційно отримувати послуги служби зайнятості. До того ж не доведеться витрачати час і гроші на проїзд. Та й, звісно, не наражатись на ризик підхопити інфекцію в транспорті», – зазначає Людмила.
У Дружківському центрі зайнятості використовують різні формати роботи. Індивідуально працюють з безробітними в офлайн-режимі, а масові заходи перевели на дистанційну форму.
«Навіть сьогодні, в період карантину, ми не відмовляємось від активних заходів, які сприяють зайнятості, а просто переводимо їх в онлайн. Для цього у нас розроблені та мають попит ціла низка електронних сервісів», – повідомила заступниця директора Дружківського міського центру зайнятості Наталя Грідчина.
Віртуальний ярмарок вакансій
Пошук роботи на ярмарку вакансій – популярний нині сервіс служби зайнятості. В умовах карантину такі заходи відбуваються дистанційно. Нещодавно в Дружківському центрі зайнятості відбувся онлайн-мініярмарок вакансій на платформі Zoom. У ньому взяли участь два підприємства. Роботодавці розповіли про актуальні вакансії, заробітні плати, вимоги до кандидатів, умови праці та наявність соціальних пакетів.
До заходу приєдналися понад 90 осіб шукачів роботи. Вони мали змогу поставити питання представникам підприємств, більш детально дізнатися про вакансії.
Дехто з шукачів роботи одразу обрав для себе відповідну вакансію. Для них після закінчення офіційної частини ярмарку проводилися онлайн-співбесіди з представниками кадрових служб обраних підприємств.
«Ми робимо такі заходи максимально відкритими, тобто до них можуть доєднатися як клієнти нашої служби, так і будь-які шукачі роботи. Для цього ми розміщуємо посилання на сторінках усіх електронних платформ нашої служби. Зазвичай онлайн-мініярмарки вакансій відбуваються продуктивно – після кожного заходу декілька осіб знаходять роботу», – розповіла начальниця відділу рекрутингу Олена Зікєєва.
Вебінари та тренінги онлайн допомогають
Поки Донеччина у червоній зоні, безробітних консультують здебільшого онлайн. Дистанційно навчають створювати відеорезюме та допомагають підготуватися до співбесіди з роботодавцем.
Відеорезюме шукачів роботи розміщують на інтерактивній мапі. Роботодавці регіону можуть дистанційно, у зручний для них час, переглянути претендентів на вакансії та визначитися з кандидатами на посаду. А рекрутери служби зайнятості допоможуть організувати онлайн співбесіду з обраним претендентом.
А щоб спілкування з потенційним роботодавцем пройшло вдало, безробітних вчать правильно поводитися перед камерою. Виявляється, тут є багато тонкощів. Треба вибрати фон, виставити освітлення, одягнутися належним чином, обрати правильну позу та інтонацію, помірно жестикулювати. Про всі нюанси, що допоможуть справити хороше враження, розповідають на вебінарах і тренінгах.
Пошук роботи у нових сервісах
Фахівці Донецької служби зайнятості постійно розширюють функції безкоштовних додатків, які в період карантину стають ще більш затребуваними та актуальними. Нещодавно до переліку додався новий, розроблений за ініціативи фахівців Волноваського районного центру зайнятості, – «Онлайн помічник з питань зайнятості».
«Новітній сервіс в першу чергу зорієнтований на допомогу мешканцям новостворених громад Донеччини. Що перш за все потрібно мешканцям громад? Це пошук роботи. Тому у новому додатку надана можливість переглянути вакансії не тільки у регіоні проживання, а й навіть у Києві», – зазначила Наталя Грідчина.
Крім того, новий додаток містить інформацію про професійну орієнтацію, можливості щодо профнавчання, перенавчання та підвищення кваліфікації, а також можливість реєстрації у персональному кабінеті.
Читайте також: Про ініціативу “Робота для громади”
Як і попередні, цей додаток працює на системі Android. Поки що охоплює територіальні громади Волноваського району, але згодом географія сервісу буде розширена для усіх мешканців Донецького регіону.
Світлана Денисенко, «ЗмІнИ. Схід»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!