Послаблення карантину: як кафе та перукарні працюватимуть у Краматорську за новими правилами
З 11 травня у Краматорську, як і на решті території України, почали діяти послаблення карантинних обмежень. Так, уряд дозволив працювати перукарням і салонам краси. Але за умови дотримання деяких обмежень.
“Ми від сьогодні вже відкрилися і працюємо. На сьогодні-завтра уже усе розписано”, – каже перукар Олена, яка працює в одному із салонів краси на вулиці Парковій.
У нових змінах до постанови № 211, якою уряд запровадив загальноукраїнські обмеження під час карантину, йдеться, що такі заклади, як перукарні та салони краси, можуть працювати, якщо персонал та відвідувачі матимуть засобі індивідуального захисту, а у приміщенні перебуватиме не більше одного відвідувача на 10 квадратних метрів.
Кафе та ресторани
Трохи більше вимог Кабмін висуває до закладів харчування. Так, кафе та ресторани можуть відкривати лише свої літні майданчики і працювати на виніс. Між місцями для сидіння за сусідніми столами має бути відстань не менше 1,5 метрів, а за одним столом можуть сидіти не більш двох клієнтів (без урахування дітей віком до 14 років). Персонал має бути забезпечений засобами індивідуального захисту (зокрема захист обличчя, очей, рук), відвідувачі також повинні бути у респіраторах та захисних масках (окрім, звичайно, того часу, коли вони споживають їжу).
“У нас, за великим рахунком, нічого не змінилося. У ресторані і до цього усі кухарі працювати у рукавичках, зараз ще офіціанти працюють у рукавичках. І додалися маски. Ми і раніше все дезінфікувати, коли це ще не було мейнстрімом. У нас йшло 10 літрів [засобу для дезінфекції] АХД на тиждень”, – каже управляюча рестораном “Полет” Людмила.
Цей заклад вже приймає відвідувачів.
“Ми подаємо страви у звичайному посуді, оскільки користуємося посудомийною машиною і професійним миючим засобом із дезінфекцією. Але за бажанням клієнта використовуємо одноразовий посуд. Меню гості можуть переглядати через телефон: можна буде зайти на наш Instagram та Facebook. Ну і антисептики на столах – це святе”, – додала вона.
На світлинах, які краматорські кафе та ресторани викладають у соцмережах, сповіщаючи про своє відкриття, видно, що за кожним столом стоять лише по два стільці замість чотирьох. Відвідувачів просять дотримуватися дистанції та не порушувати правила і загалом поставитися із розумінням до обмежень.
Перелік послаблень
Нові правила карантину також дозволяють роботу непродовольчих магазинів, зокрема, тих, що розташовані у торговельно-розважальних центрах. Можуть працювати заклади побутового обслуговування населення (хімчистки, пральні, ремонт взуття та одягу), стоматологи, психологи, адвокати та нотаріуси.
Окрім того, у театрах, мистецьких та художніх колективах дозволили проводити репетиції – за умови, якщо там буде не більше 50 учасників, і усі мають бути у захисних масках. Можуть працювати і музеї. Оскільки 11 травня – вихідний, то вони відкриваються лише з вівторка. Чи приймати відвідувачів – це питання уряд віддав на розсуд власника музею.
Керівниця розташованого у Краматорську Донецького обласного краєзнавчого музею Катерина Філонова каже, що рішення щодо їхнього закладу прийматиметься з вівторка.
А ще можна відвідувати парки, сквери, зони відпочинку, дитячі та спортивні майданчики.
Що стосується ринків, то про них у нових карантинних правилах нічого не йдеться, оскільки рішення щодо цієї категорії закладів ухвалювалося раніше. У змінах до постанови № 211, які уряд вніс ще 29 квітня, є дев’ять основних вимог для відновлення роботи агропродовольчих ринків. Наразі у Краматорську виконують всі вимоги і працюють шість із 12 міських ринків, повідомляє місцевий виконком.
Що під забороною
Разом із цим уряд залишив і багато заборон. Так, досі не можуть працювати фудкорти та зони розваг у ТРЦ, кінотеатри, фітнес-центри та спортзали; дитячі садочки, школи та університети. Залишаються обмеження на роботу транспорту, у тому числі міжміського сполучення.
У громадським місцях не можна перебувати без масок, при собі потрібно мати документи, що посвідчують особу. Ходити вулицею можна групами не більше двох осіб (окрім випадків з дітьми), а дітям до 14 років без супроводу дорослих не дозволено перебувати у громадських місцях.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що попри послаблення карантинних обмежень, місцева влада ухвалює свої рішення з огляду на епідемічну ситуацію. Так, у Києві не дозволили відкрити магазини у ТРЦ, а у Львові – перукарні.
Але у Краматорську ситуація із коронавірусом не така складна, як у вищеперелічених містах (наразі лише два лабораторно підтверджених випадків), тож містяни зможуть наповну скористатися послабленням карантину.
Олексій Ладика, “Донеччина. ЗмІнИ”
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!