Постачальники тепла та води нараховують додаткові платіжки краматорцям

Внесок за встановлення, обслуговування та заміну загальнобудинкових лічильників тепла та води, і навіть абонплата – такі рахунки, окрім безпосередньої плати по тарифу, повинні оплачувати споживачі комунальних послуг. Деякі нарахування виявилися передчасними, а деякі – ще на етапі обговорювання.

Лічильник – дороге задоволення

На початку січня 2020 року споживачі ТОВ «Краматорськтеплоенерго» побачили у платіжках за грудень нові статті витрат, які необхідно сплатити. Згодом на сайті підприємства з’явилося пояснення щодо додаткових нарахувань. Повідомлялося, що Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов’язує виробників забезпечити 100-відсоткове встановлення будинкових теплолічильників, здійснювати їх обслуговування та заміну. Причому – за рахунок внесків споживачів послуги.

Так у квитанціях з’явилися нові рядки. Відтепер споживач має сплачувати:

  • Внесок за встановлення вузла комерційного обліку. Він сплачується лише при первинній установці приладу на будинок та розбивається на п’ять років. Оскільки зараз майже всі багатоповерхівки вже обладнано лічильниками, то цей платіж фактично нікому не нараховувався.
  • Внесок за обслуговування вузла комерційного обліку. Час від часу прилад потребує огляду та метрологічної повірки та пов’язаних з цим демонтажу/монтажу, опломбування/розпломбування, транспортування та можливо – забезпечення дистанційної передачі показань.
  • Внесок за заміну вузла обліку. Якщо прилад виходить зі строю, його потрібно замінити. Для цього на підприємстві створюється обмінний фонд у розмірі 15% від чисельності всіх лічильників, що знаходяться на обліку. Наявність цього запасу забезпечується за рахунок абонентів.

Усі три типу внесків для кожного будинку відрізняються за розмірами. Вони були розраховані теплопостачальною організацією та затверджені рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради у вересні 2019 року.

Увага! Оплата внесків розподіляється пропорційно між власниками квартир багатоповерхового будинку і здійснюється один раз в квартал.

Гроші йдуть виключно на покриття витрат за затвердженими статтями внесків. Для цього постачальник відкрив спеціальні рахунки в банку. Додавання окремих рахунків спричиняє ще більше фінансове навантаження на споживачів. Адже, хоча суми до сплати не занадто великі, проте деякі банки беруть комісію з кожного платіжу. Дещо втішає те, що на всі види внесків будуть надаватися пільги та субсидії тим категоріям споживачів, які мають на це право.

Увага! Внески повинні сплачувати навіть ті мешканці багатоповерхівок, які встановили в своїх квартирах автономне опалення. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630, споживачі, які відмовилися від отримання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води, повинні оплачувати послуги з централізованого опалення місць загального користування будинку. Тож і за загальнобудинкові лічильники теж доведеться платити.

Завчасна абонплата за тепло

Але це ще не всі сюрпризи від «Краматорськтеплоенерго». У лютому абоненти цього підприємства отримали в платіжках ще одне нарахування – абонплату в розмірі 35,77 грн. Пізніше на сторінці підприємства у Фейсбуці з’явилося пояснення, що нібито була допущена помилка.

«Абонентська плата за теплопостачання дійсно буде введена, але тільки після того, як Національна комісія, яка виконує державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, встановить тариф. Сума 35,77 грн. – приблизна. Який тариф буде встановлено в результаті, поки не відомо. Поки що оплачувати пункт «абоноплата» не потрібно», – повідомив директор із загальних питань «Краматорськтеплоенерго» Станіслав Волоха.

Але рано чи пізно споживачам комунальних послуг прийдеться звикати до абонплати. 1 травня 2019 року набула чинності нова редакція Закону України «Про житлово-комунальні послуги». В ньому одне з головних нововведень – щомісячна абонентська плата. ЇЇ доведеться платити незалежно від користування послугою.

Абонплату зобов’язаний платити кожний мешканець багатоквартирного будинку при умові укладення індивідуального договору з постачальником послуг. Розрахунок граничного розміру абонплати здійснюється відповідно до постанови Кабміну. Він визначається за формулою і залежить від розміру мінімальної зарплати.

На черзі – інші комунальні підприємства

На сайті Краматорської міськради вже з’явилися проєкти рішень щодо встановлення розміру внесків за обслуговування загальнобудинкових лічильників для КВП «Краматорська тепломережа» та КВП «Краматорський водоканал». В них окремо по кожному будинку вказані суми, які щокварталу нараховуватимуться споживачам. Наразі проводяться електронні консультації з громадськістю, які триватимуть до 17 лютого.

Світлана Денисенко, «Донеччина. ЗмІнИ»


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies