Фонд Global Survivors Fund запускає в Україні проєкт виплати репарацій людям, що постраждали від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК).
Як повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, росія використовує сексуальне насильство як психологічну зброю та спосіб залякування населення на тимчасово захоплених територіях. Крім того, для загарбників це є інструментом приниження і придушення українського народу та використовується і для тортур військовополонених.
«Це грубе порушення одного з фундаментальних прав людини – на особисту недоторканість особи. СНПК може кваліфікуватись не тільки як воєнні злочини, злочини проти людяності чи грубі порушення прав людини, але й бути частиною актів геноциду», — зазначив омбудсмен у Телеграмі.
Лубінець також додав, що до наглядової ради пілотного проєкту щодо виплати репарацій постраждалим від сексуального насильства в Україні від фонду Global Survivors Fund входить його представник з рівних прав і свобод, прав національних меншин, політичних та релігійних поглядів Михайло Спасов.
Читайте також: В Україні стартувала інформкампанія про сексуальне насильство, пов’язане з війною
Основні принципи: доброчесність та конфіденціальність
Представник фонду Федір Дунебабін раніше розповів, що процедуру механізму збору даних та ідентифікації вже розробили. Спілкуватися з постраждалих кейс-менеджери, які пройшли спеціалізовані навчання, після чого передаватимуть досьє заявників на верифікацію. Рішення про те, чи відповідає людина, яка звернулася по допомогу, критеріям, ухвалюватиме т.з. ідентифікаційний комітет.
«Основний принцип, яким ми керуємося, — це принцип доброчесності… Коли людина нам каже, що вона постраждала під СНПК, то ми розуміємо, що це могло трапитися, якщо, наприклад, людина перебувала в якомусь селі чи в Херсоні й ми знаємо, що там є патерни про СНПК, знаємо, що в цей період там була окупація, були тортури. І, відповідно, кейс-менеджери — вони ж також мають досвід роботи з постраждалими», — передає слова Дунебабіна hromadske.
За словами Лубінця, після перевірки свідчень та ідентифікації постраждалі зможуть отримати виплати у розмірі 3 тис. євро.
«Фонд планує спершу зібрати дані від постраждалих, потім ідентифікувати, чи правдиві їхні свідчення та чи відповідають ці кейси критеріям СНПК. Якщо так, тоді на кожного й кожну чекає виплата розміром 3 тис. євро. Отримати кошти в межах проєкту зможуть 500 постраждалих. Фонд обіцяє конфіденційність», — наголосив уповноважений Верховної Ради з прав людини
Він також привітав рішення про запуск проєкту й намір фонду захищати конфіденційність постраждалих задля захисту прав людини та її персональних даних.
Читайте також: Допомога жінкам, які зазнали сексуального насильства або були його свідками
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Прегелянути коментарі (1)
Experience Excellence with Bwer Pipes: Elevate your farming operations with Bwer Pipes' industry-leading irrigation solutions. Our cutting-edge sprinkler technology and durable pipes are engineered for superior performance, enabling Iraqi farmers to achieve optimal water management, crop health, and productivity. Explore Bwer Pipes