У Краматорську 15 грудня розпочав роботу дводенний форум «Схід можливостей», під час якого були презентовані найбільш успішні проєкти, які були реалізовані в східних областях протягом останнього часу за підтримки донорських організацій, а також обговорювалися стратегічні плани розвитку регіону на найближчий час.
Форум організований Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України в рамках проєкту Демократичне врядування у Східній Україні за фінансової та технічної підтримки Агентства США міжнародного розвитку (USAID).
«Цей форум – чудова нагода, щоб підвести підсумки та налаштуватися на нові здобутки. Впевнений, учасників заходу чекає плідне спілкування. Адже сьогодні ми будемо говорити не тільки про позитивні приклади, а й обговоримо проблемні питання, на які шукатимемо спільні відповіді», – сказав у привітальному слові Ігор Яременко, заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Змістовною частиною форуму стали виступи керівників Донецької і Луганської областей, які розповіли про можливості, що мали регіони, та про вектори розвитку на майбутній рік.
Голова Донецької ОДА Павло Кириленко повідомив про перезавантаження економіки Донеччини за такими напрямками:
- формування нової економічної структури та підвищення конкурентоспроможності;
- розбудова критичної та соціальної інфраструктури на якісно новому рівні, враховуючи потреби внутрішньо переміщених осіб;
- підвищення якості надання послуг мешканцям;
- безпека життєдіяльності мешканців регіону, у томі числі у населених пунктах на лінії зіткнення;
- вирішення екологічних проблем.
«Основою для перезавантаження економіки Донецької області стане smart-спеціалізація, орієнтована на розвиток машинобудування, IT- сфери, альтернативної енергетики та креативних індустрій», – наголосив Павло Кириленко.
Про пріоритети розвитку Луганської області розповів голова облдержадміністрації Сергій Гайдай. Серед головних стратегічних планів:
- реалізація проєкту з модернізації попаснянського водоканалу за участі французького уряду,
- покращення транспортного сполучення шляхом ремонту автодоріг і будівництва нової ланки залізниці,
- будівництво Луганської обласної клінічної лікарні,
- забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб.
Обидва очільники областей зосередили увагу на соціально-економічних проблемах, пов’язаних зі збройною агресією. Утім, попри існуючі виклики, регіон розвивається та має потужний потенціал для нових здобутків.
Після виступів голови ОДА відповіли на питання від учасників форуму – про виплати компенсації за зруйноване житло, про відновлення газопостачання у Мар’їнці та Красногорівці, про можливість проведення місцевих виборів у прифронтових громадах тощо.
Також відбулося пряме включення з Києва Віце-прем’єр-міністра ‒ Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексія Резнікова. За його словами, наразі розробляється Стратегія економічного розвитку Донецької й Луганської областей, яка буде подана на затвердження Кабінету Міністрів до квітня 2021 року. Учасники форуму мали змогу поспілкуватись з міністром в онлайн-режимі та задати йому питання.
Окрема панель форуму була присвячена міжнародним організаціям, які презентували свої донорські проєкти, що реалізуються в Донецькій і Луганській областях задля подолання кризи, пов’язаної з наслідками збройного конфлікту.
Говорячи про відновлення регіону та допомогу постраждалим, не можливо не згадати про громадський сектор. Тож на форумі «Схід можливостей» відбулося нагородження волонтерів, які допомагають людям долати труднощі воєнного часу, та громадським активістам, які розвивають свої громади.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!