«Потенційно придатне»: в Україні створюють базу житла для ВПО

В Україні планують створити інформаційну базу житла для ВПО із класифікацією: «придатне для проживання», «потребує поточного ремонту», «потребує капітального ремонту» тощо. Для цього хочуть інвентаризувати об’єкти, які можуть бути потенційно придатними для проживання переселенців.

Як повідомляє пресслужба «Слуги народу», члени Тимчасової спеціальної комісії ВР з захисту прав ВПО ухвалили рішення про створення інформаційної бази житла для ВПО. Тепер потрібно вже на рівні парламенту створити правовий акт, який дозволить провести інвентаризацію.

Наразі Фонд держмайна «бачить» 20,5 тисяч об’єктів житлового фонду.

«По тих об’єктах треба працювати на місці, встановлювати, чи вони придатні для проживання, створити інфобазу в тому числі для того, аби залучати міжнародних донорів, благодійні організації для покращення умов проживання», – зазначив народний депутат Павло Фролов.

ТСК буде встановлювати чи придатні ці приміщення для проживання. Крім того, створить інформаційну базу, аби залучати міжнародних донорів та благодійні організації для покращення умов проживання.

Крім того, депутати хочуть напрацювати механізм аудиту, об’єднати зусилля держструктур, які реально можуть допомогти ВПО. Зокрема ідеться про ОВА, Фонд держмайна, АРМА — агенція, яка займається управлінням заарештованим майном, серед якого багато активів, що мають стосунок до рф та її громадян. Комісія вже підтримала ідею створення законодавчого механізму тимчасового використання активів, що передані в управління АРМА.

Наразі є 500 житлових об’єктів, які можуть розглядатися як житло для ВПО. При цьому відповідного механізму, як можна тимчасово заселити туди переселенців, немає.

Дивіться також: Що важливо знати, аби ефективно захищати права ВПО?

Нагадаємо, що 30 січня 2024 року набули чинності зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою «єОселя». Тепер українці можуть купувати не тільки квартири, а й житлові будинки або таунхауси.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies