Пожежі в опалювальний сезон – загроза, яку можна уникнути

2772
коментарі відсутні

Пожежі в опалювальний сезон – загроза, яку можна уникнути

В літній період, коли горить трава, сміття, кількість пожеж більше, ніж в зимовий. Але ті випадки, які виникають під час холодів,  несуть більшу загрозу людям. Щоб не спричинити небезпечної ситуації, необхідно дотримуватися правил пожежної безпеки. Рятувальники проводять роз’яснювальну роботу з населенням щодо запобігання пожеж у побуті. Попереджають про те, що саморобні опалювальні прилади та неправильна експлуатація можуть призвести до людських жертв.

Інспектор Костянтинівського відділення запобігання надзвичайним ситуаціям ДПРЗ № 16 Андрій Поліщук повідомляє статистику по пожежах у місті:

«У 2018-му році виникла 291 пожежа, порівнюючи з минулим роком, це на  65% випадків більше. В цьому році загинуло 6 осіб, а постраждало 7. В минулому році летальних випадків було 8-м. Щодо прямих матеріальних збитків, то вони складають суму, яка перевищує 3 млн. грн. Що стосується опалювального періоду та виникнення пожеж з причин порушення правил пожежної безпеки при використанні печей у цьому році, то на даний період виникло 3 пожежі, а у минулому році – 4».

Пожежі в опалювальний сезон – загроза, яку можна уникнути - Фото №1

На питання, які опалювальні прилади є безпечними, Андрій Поліщук каже, що вони мають відповідати правилам пожежної безпеки. Також необхідно слідкувати та доглядати за приладами.

«Як перед початком опалювального сезону необхідно прочищати димоходи, так і в процесі експлуатації чистити їх один раз на 3 місяці. Якщо вони працюють цілодобово, то один раз на 2 місяці. Звичайні кухонні плити очищати один раз на місяць. Підлога, де розташована піч, має бути захищена металевим листом. Також не перевантажувати електричну мережу обігрівачами, що потребують багато електроенергії. Не користуватися саморобними нагрівальними приладами й користуватися ними потрібно відповідно до інструкції від заводу-виробника».

Юлія Дерека

Пожежі в опалювальний сезон – загроза, яку можна уникнути - Фото №2


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика