Працює проєкт з налагодження взаємодії поліції та громади

19 листопада відбувся семінар Інноваційного фонду взаємодії поліції з громадою Канадсько-українського проєкту розвитку поліції (CUPDP) «Імплементація підходу Громадських Консультативних Груп як метод втілення принципів взаємодії поліції та громади». До складу консультативної групи ввійшла радниця з питань комунікації Програми «U-LEAD з Європою» Валерія Черноус. Про це повідомив Дніпропетровський ЦРМС.

Трейсі Гарді, поліцейська представниця Agriteam Consulting Ltd., в ході заходу провела паралель між ситуацією з рівнем довіри поліція-громада в Україні, та часів схожих обставин у Канаді. Саме так поступово виникла методика створення консультаційних груп, до яких входять представники та представниці різних сфер суспільного життя: місцева влада, представники бізнесу, соціальних служб, громадські організації та окремі активісти. Гравці визначаються залежно від необхідності вирішення конкретної проблеми та групуються у проєкт під пошуки та імплементацію рішення. Agriteam готовий підтримувати окремі конкретні проєкти на грантовій основі. Цікаво, що різні населенні пункти, де вже працювала команда канадського проєкту, мали різні пріоритети та основні проблеми для робочих груп.

«З 2015 року ми розпочали налагодження взаємодії між громадськістю та поліцією в рамках канадсько-українського проєкту розвитку поліції. Протягом останніх років було реалізовано 49 відповідних проєктів у 20 регіонах. Головним пріоритетом є забезпечення сталості розвитку взаємовідносин громади та поліції. Адже можливість фінансувати певний проєкт – не є постійною, в той час як взаємодовіра та співпраця населення і поліції – необхідна на постійній основі, більше того, це є тривалий пріоритет що не має швидких результатів. Сьогодні ми працюватимемо над пошуком пріоритетів в роботі над протидією насильства», – заявила Катерина Каймашнікова, керівниця напряму взаємодії поліції та громади.

Загалом громадська консультативна група складається з членів громади та активних поліцейських. Цілями таких груп є виявлення правоохоронних пріоритетів громади, їх адвокація та реалізація правоохоронної діяльності, орієнтованої на потреби громади. Серед іншого, діяльність таких груп також сприяє діалогу та відмінній комунікації між поліцією та членами громади.

«Довіру до поліції населення, як і виправдання наданого кредиту довіри самими представниками поліції необхідно напрацьовувати шляхом правильно налагодженої комунікації. Проте одного діалогу недостатньо – має місце конкретна практична реалізації роботи громади і поліції. За останнє півріччя декілька разів доводилося звертатися до поліції – в Дніпрі та Запоріжжі. Обидва рази виклик був відпрацьований якісно в той час, як інші мешканці міста мають інакші відгуки. Очевидно, від пережитого досвіду формується наша думка про роботу правоохоронців. Але це має бути не воля випадку, а спланована комунікаційна та партнерська стратегія», – відзначила радниця з питань комунікації Програми «U-LEAD з Європою» Валерія Черноус.

20 листопада на базі Богданівської ОТГ вже відбувся семінар із налагодження співпраці громади та поліції в рамках компоненту канадсько-українського проєкту розвитку поліції, створеного саме для реалізації в ОТГ. Такі ж семінари заплановано у Софіївській (27 листопада) та Петриківській (4 грудня) об’єднаних тергромадах.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies