Право на відшкодування: неповнолітні діти в Україні можуть отримати компенсацію за пошкоджене житло

Джерело - Укрнет

Неповнолітня дитина може подати заяву на компенсацію за пошкоджене внаслідок збройної агресії росії житло. Українське законодавство дозволяє це, проте на практиці можуть виникнути складнощі.

Детальніше про це повідомляє «Юридичний порадник для ВПО», інформує АКМЦ.

Законодавча база

Українське законодавство дозволяє дитині (особі, яка не досягла 18 років) бути єдиним власником або співвласником нерухомого майна, що було пошкоджене.

У цьому процесі ключову роль відіграють законні представники дитини:

  • Якщо власником нерухомого майна є дитина, отримувачем компенсації виступає один із її законних представників (батько, мати, опікун, піклувальник).
  • Якщо дитина є співвласником майна, отримувачем компенсації стає один із дієздатних співвласників, який досяг 18 років. У цьому випадку згоду від імені неповнолітнього співвласника надає його законний представник у паперовій формі, нотаріально посвідченій.

Подання заяви на компенсацію за пошкоджене майно

Подання заяви на компенсацію законним представником здійснюється виключно в паперовій формі. У заяві потрібно зазначити дані про законного представника та власника об’єкта нерухомого майна.

До заяви необхідно додати копії таких документів:

  • Документи, що посвідчують особу представника та дитини (за наявності), наприклад, паспорт одного з батьків/опікунів/піклувальників.
  • Документи, що підтверджують повноваження законного представника дитини (свідоцтво про народження, рішення органу опіки та піклування, копія рішення суду про встановлення над дитиною опіки чи піклування тощо).
  • Документи, що встановлюють право власності на пошкоджене житло (витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, свідоцтво про право власності, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, договір купівлі-продажу, рішення суду тощо).

Додатково можна долучити інші докази, що підтверджують факт пошкодження житла (фото-, відеоматеріали, акти комісійного обстеження, технічні звіти тощо).

Практичні нюанси та рекомендації

Незважаючи на заяви посадовців у соціальних мережах та ЗМІ щодо можливості подання заяви через Портал «Дія» (зокрема, з використанням мобільного додатка), на практиці такий функціонал наразі не реалізований. «Дія» не пропускає відповідні заяви.

На сьогодні єдиним доступним варіантом є подання паперової заяви через Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП), орган соціального захисту населення або нотаріуса.

Практична рекомендація: дієвим та найбільш поширеним місцем звернення залишається ЦНАП.

Читайте також: Жителі Краматорська отримають майже пів мільярда гривень за зруйноване та пошкоджене житло

Що робити у разі неправомірних вимог

Якщо вам відмовляють у прийомі заяви в паперовій формі та вимагають додатково надати довіреність для «підтвердження права представляти інтереси дитини» як законного представника, знайте: такі вимоги є незаконними. Більше того, довіреність в інтересах дитини може видати лише законний представник, і за такою логікою, він мав би видати її на самого себе.

Читайте також: Програма «єВідновлення» охопить ВПО з окупованих територій: компенсацію за зруйноване житло можна буде оформити дистанційно


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies