Вчора, 11 серпня, Кабінет міністрів України прийняв новий проєкт постанови, яким змінив деякі правила надання субсидій для сплати комунальних послуг населенням. Документ розроблений Міністерством соціальної політики.
Відповідний документ було розроблено за результатами наради щодо забезпечення надання субсидій на житлово-комунальні послуги у 2021 році. У проєкті удосконалено Порядок призначення житлових субсидій населенню. Окрім того, відтепер іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, мають право отримувати пільги по оплаті житлово-комунальних послуг.
Правила надання субсидій
У проєкті постанови відбулися наступні зміни:
- виключено норму, якою потрібно вказувати в заяві та декларації на отримання житлової субсидії номер мобільного телефону претендента. (Пояснюють наданням державної допомоги в готівковому вигляді з 01.05.2021 р.);
- розширено перелік житла, яке не враховується при розгляді питання про призначення субсидії. (Йдеться про житло, яке отримала дитина-сирота або така, що позбавлена батьківських прав, за рахунок державного і місцевого бюджету. Окрім того, сюди входять житлові приміщення у гуртожитках);
- надання субсидії на сплату комунальних послуг в разі придбання квартири (будинку). (Це можливо, якщо таке придбання відбулося протягом 6 місяців після продажу іншої квартири (будинку), які були єдиним житловим приміщенням у власності особи);
- надання права іноземцям та особам без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України, отримувати пільги з оплати житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу. (Перелік документів для включення таких осіб в Єдиний державний автоматизований реєстр має бути доповненим).
- збільшення соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами на 50% для розрахунку розміру житлової субсидії в тих регіонах, в яких буде встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки. (Тільки на період дії рівня епідемічної небезпеки).
(Онлайн-трансляція засідання Кабміну в YouTube).
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!