Прес-конференція до дня пам’яті померлих від СНІДу
Вперше Всесвітній день пам’яті померлих від СНІДу (World Remembrance Day of AIDS Victims) відзначили в Сан-Франциско в 1983 році. На той момент у світі було зареєстровано кілька випадків цього захворювання і про неї практично нічого не було відомо.
Через кілька років з’явився символ руху проти цієї хвороби. Їм стала червона стрічка, пришпилена до одягу, а також різнокольорові полотна – квілти, зшиті з клаптиків тканини в пам’ять про безліч людей, які пішли з життя. Ці атрибути придумав в 1991 році художник Френк Мур.
Всесвітній День пам’яті померлих від СНІДу покликаний звернути увагу громадськості на проблему ВІЛ/СНІДу, підвищити обізнаність, вшанувати пам’ять жертв і підтримати ВІЛ-інфікованих. Одне із завдань заходів, приурочених до цієї дати, формування соціального середовища, що виключає дискримінацію по відношенню до людей, зараженим вірусом імунодефіциту людини.
Пріоритетним напрямком попередження поширення ВІЛ-інфекції є інформування громадян про ризики передачі ВІЛ-інфекції та мотивування до добровільного обстеження. Для досягнення максимального охоплення населення регулярно проводяться масштабні комунікаційні кампанії.
В Донецькій області Благодійною організацією «Благодійним фондом «Український ресурсний центр» реалізується HealthLink «Прискорення зусиль з протидії ВІЛ/СНІДу в Україні». Всі зусилля проекту зосереджено на прискоренні процесу подолання епідемії ВІЛ-інфекції в Україні через можливість швидко і безпечно пройти тест на ВІЛ та почати лікування.
HealthLink є одним із елементів медичної реформи, запускає нову модель допомоги пацієнтам, змінюючи при цьому роль самих лікарів в боротьбі з епідемією ВІЛ в Україні. Тепер через сімейних лікарів та лікарів стаціонарів лікарень можна буде отримати послугу тестування на наявність ВІЛ швидкими тестами. Тепер лікарі, збираючи анамнез пацієнта, даватимуть рекомендації пройти тестування на ВІЛ. У лікарні будуть доступні швидкі тести (тестування займає 15-20 хвилин).
Спікери:
1. Людмила Валентинівна Маслова, головний лікар Донецького обласного центру з профілактики та боротьби із СНІДОМ.
2. Наталія Володимирівна Губіна, керівник проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр».
3. Олена Геннадіївна Маркевич, лікар, фахівець з ПТВ проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр».
4. Юлія Володимирівна Жигаль, лікар-педіатр, тренер з подолання стигми та дискримінації проекту «Прискорення зусиль протидії ВІЛ/СНІДу в Донецькій області» БО «БФ «Український ресурсний центр»
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!