Презентовано відеоролик про важливість психологічної реабілітації бійців
В Дніпропетровській ОДА відбулась презентація відеоролика про необхідність психологічної реабілітації АТОвців. Трихвилинний ролик – історія про демобілізованого військового із посттравматичним синдромом. Завдяки підтримці рідних і психологів йому врешті вдається повернутися до мирного життя. За словами авторів, це перший в Україні ролик на подібну тему.
«Під час роботи над роликом вдалися до творчого експерименту. Стрічка складається з кадрів середнього плану. У кожному – головний герой», – розповіла авторка та режисерка відеоролика Катерина Стрельченко.
У трихвилинному ролику – життя одного чоловіка. Він має щасливу родину, та війна проводить межу «до» і «після». Боєць потрапив під обстріл і повернувся додому інвалідом. Але крім фізичних травм він має ще одну – психологічну. І коли фізичні втрати так чи інакше можна компенсувати, то посттравматичний синдром може стати причиною руйнації життя людини. В цій історії імпульсом для початку реабілітації ветерана стає народження дитини.
Головного героя зіграв актор Дніпровського національного українського театру ім. Шевченка, АТОвець Ігор Кирильчатенко.
«Не з чуток знаю, наскільки складно стати до звичайного життя після війни. Звідти хлопці повертаються іншими. Вони потребують особливої уваги і розуміння. А ще – воліють самотужки подолати посттравматичний синдром. У той час, коли конче потребують психологічної допомоги», – сказав Ігор Кирильчатенко.
За словами начальниці управління з питань учасників АТО Дніпропетровської облдержадміністрації Наталії Шуліки, відзнятий відеоролик АТОвці зможуть переглянути на практичних семінарах, які стартують вже 28 серпня. Для хлопців – групові заняття та індивідуальні консультації. Зустрічі пройдуть у Васильківському районі, Павлограді, Нікополі, Жовтих Водах, Дніпрі, Магдалинівці.
«Психологічна підтримка – важлива частина реабілітації демобілізованих. Отямитися після війни їм допомагають рідні та психологи, – зазначила Наталія Шуліка. – Про важливість психологічної реабілітації захисників – новий відеоролик. Презентуємо його широкому загалу. Дякуємо всім, хто долучився до створення стрічки».
Безкоштовну психологічну допомогу бійці можуть отримати і на «гарячій лінії» Дніпропетровської ОДА. Телефон – 0-800-505-085.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!