Президент підписав закон про ратифікацію Нікосійської конвенції щодо захисту культурних цінностей

7433
коментарі відсутні

Президент підписав закон про ратифікацію Нікосійської конвенції щодо захисту культурних цінностей

Президент України Володимир Зеленський підписав закон про ратифікацію Нікосійської конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями. Про це свідчить інформація, опублікована у картці законопроєкту на офіційному сайті Верховної Ради.

Україна ратифікувала Конвенцію із заявою до статті 19, яка дозволяє використовувати її як правову підставу для екстрадиції або взаємної правової допомоги у кримінальних справах, що стосуються порушень, передбачених у документі.

Що передбачає Нікосійська конвенція?

Конвенція Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями, була відкрита для підписання 19 травня 2017 року в місті Нікосія і набрала чинності 1 квітня 2022 року. Її основна мета — боротьба з незаконним обігом, знищенням або пошкодженням культурних цінностей.

Глава II Конвенції визначає правопорушення, які повинні бути криміналізовані державами-учасницями:

  • крадіжка та інші форми незаконного заволодіння культурними цінностями;

  • незаконні розкопки та вилучення;

  • незаконне ввезення, вивезення та набуття власності;

  • підроблення документів, розміщення на ринку;

  • знищення або пошкодження культурних об’єктів — як рухомих, так і нерухомих.

Конвенція зобов’язує країни впроваджувати законодавчі й практичні заходи на національному та міжнародному рівнях для запобігання цим правопорушенням.

Україна — серед перших

За даними МКСК, Україна стала восьмою державою у світі, яка ратифікувала Нікосійську конвенцію, і першою, що зробила це під час повномасштабної війни.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика