Президент Володимир Зеленський представив у Верховній Раді «план стійкості», який містить завдання для самої України під час війни. Він складається з 10 пунктів.
Про це повідомили народні депутати Ярослав Железняк та Олексій Гончаренко.
За задумом глави держави до плану увійшли наступні пункти:
- Єдність. Президент наголосив на важливості об’єднання як всередині країни, так і зовні. Міжнародні партнери мають продовжувати і посилювати підтримку України. За словами Зеленського, вибори у країні будуть після перемоги.
- Фронт. Зміна підходів до управління в армії. Зниження мобілізаційного віку не буде. Міноборони та військове командування має представити нову систему контрактів для громадян, які не досягли віку мобілізації. Мають призначити військового омбудсмена.
- Зброя. Нарощування виробництва зброї в Україні та співпраці з партнерами. Буде створена Технологічна ставка. За словами президента, наступного року Україна виготовить мінімум 30 тисяч далекобійних дронів. Також поставлене завдання зробити три тисячі крилатих ракет і ракет-дронів.
- Енергетика. Гарантування енергетичної стійкості, атомна генерація, раціональне енергоспоживання, адаптація до ринкових відносин в енергетиці після війни. До кінця року підготують паспорти енергетичної стійкості для всіх областей. Цей пункт містить закритий додаток.
- Гроші. Він міститиме додаток до Плану стійкості. Він передбачає військових ризиків, дерегуляцію, зменшення частки перерозподілу ВВП, безпеку для бізнесу від правоохоронців.
- Безпека. Модернізація стандартів укриттів. Мають бути рамки металошукачів на вході у всі школи та інші держбудівлі. Укріплення державного кордону.
- Громади. Податкові умови для прифронтових територій.
- Людський капітал. Національний стандарт безбарʼєрності. Потрібен інститут множинного громадянства та перезапуск дипломатичної служби. Також буде створено Міністерство обʼєднання України.
- Культура. Ініціюють «культурний Рамштайн». Сприяння створення кафедри україністики в іноземних університетах.
- Політика Героїв. Цей пункт передбачає меморіалізацію війни, вшанування пам’яті її учасників, їхню інтеграція в суспільство.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!