Приклад цивілізованого розв’язання історичної проблеми

11 вересня в Дніпрі відбулось підписання актів приймання-передачі нерухомості: мерія Дніпра прийняла у власність територіальної громади міста нове приміщення для спеціалізованої дитячо-юнацької спортивної школи олімпійського резерву. Цю будівлю на вул. Богдана Хмельницького, 16Д власним коштом придбала кримськотатарська громада. Натомість кримські татари отримали історичну споруду, зведену ще на початку ХХ століття, в якій наразі розміщується спортивний заклад. Тут буде влаштовано кримськотатарський культурний центр.

Як зазначено в повідомленні прес-служби Дніпроради, владнати це питання у Дніпрі намагалися протягом майже тридцяти років. Нині ж паперові формальності нарешті дійшли фіналу.

«Як я вже казав, це – ситуація win-win. Усі сторони зацікавлені. Мусульманська громада, територіальна громада Дніпра, батьки й спортсмени – всі залишаться при своїх інтересах. Дякую нашим друзям і партнерам – Меджлісу кримськотатарського народу та особисто Мустафі Джемілєву за те, що ми показали країні, як можна цивілізовано розв’язати довгий та історично болючий процес, що перебував у занедбаному стані. Нині ми фіналізуємо всі документи та переходимо до безпосередньої реалізації проекту», – зазначив мер Дніпра Борис Філатов 11 вересня, під час підписання актів приймання-передачі нерухомості.

Нагадаємо, що на 34-ї сесії міськради Дніпра, депутатський корпус погодив перспективу прийняття нової будівлі у комунальну власність, а також дав згоду передати наявне приміщення школи для облаштування кримськотатарського культурного центру. Рішення підтримали й у батьківському комітеті спортивного закладу. Площа нової будівлі для школи приблизно така сама, що й у нинішнього приміщення. Під час будівництва комплекс планували саме для занять спортом.

Поки триватиме ремонт, діти та викладачі залишатимуться у нинішній будівлі спортивної школи.

«Це – приємна й світла подія. У цій мечеті була і зараз є спортивна школа. Треба було шукати шляхи вирішення. Від моменту підписання нами у 2014 році спільного меморандуму, де було обумовлено, що будівля передається, минуло вже чотири роки, і врешті це реалізується. Дякую всім, хто сприяв вирішенню цього питання», – сказав уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

У повідомленні прес-служби Дніпроради також зазначено, що раніше про принципову позицію мера Бориса Філатова щодо повернення кримським татарам їхнього національного надбання говорили у Вашингтоні (США) – під час всесвітньої конференції щодо релігійної свободи.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies