Призначення пенсії в “один дотик” – Краматорське управління Пенсійного фонду запровадило новий електронний сервіс

Легко, зручно та без втрати часу на відвідування управління – саме таку можливість надає нова послуга, яка запрацювала у Краматорську наприкінці липня цього року. Тепер подати документі для призначення пенсії можна дистанційно в електронному вигляді. Докладніше про це розповіли спікери управління Пенсійного фонду України на прес-конференції в Антикризовому медіа-центрі.

“Сервіс призначення пенсії в “один дотик” є важливим продовженням системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі Е-пенсія, що реалізується Пенсійним фондом України задля покращення обслуговування громадян. Тепер, не виходячи з дому, майбутній пенсіонер може надати заяву та копії своїх документів, завірених електронним підписом, а після призначення пенсії відвідати управління та отримати пенсійне посвідчення”, – повідомила Лариса Макаренко, очільниця Краматорського управління ПФ.

Як працює новітній сервіс, продемонструвала на екрані Юлія Євстіфєєва, заступник начальника відділу адміністрування, супроводження інформаційних систем, електронних реєстрів та захисту інформації. Для того, щоб оформити пенсію онлайн, потрібно:

  • авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі ПФ за допомогою електронного цифрового підпису;
  • у розділі особистого кабінету “Заява на призначення пенсії” завантажити весь пакет відсканованих документів, необхідних для призначення пенсії;
  • підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми “Звернення”;
  • додавати документи (у разі потреби) через свій електронний кабінет можна упродовж трьох місяців.

Під час опрацювання звернення користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про надходження, прийняття документів до розгляду, перебіг їх опрацювання і про призначену пенсію. Час очікування розгляду заяви – десять днів. Зрештою пенсіонеру надійде запрошення (на вказану при реєстрації електронну пошту або за допомогою СМС) відвідати сервісний центр для отримання пенсійного посвідчення. Тоді необхідно буде взяти з собою весь пакет документів, які були подані в електронному вигляді, тобто показати оригінали для веріфікації.

Процедура отримання електронного цифрового підпису (ЕЦП) проста. Одержати його можна через “Приватбанк” чи будь-який акредитований центр сертифікації ключів (АЦСК). Для оформлення знадобляться паспорт громадянина України та довідка про присвоєння ідентифікаційного номера.

Окремо Лариса Макаренко нагадала про інші послуги, які працюють для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду. Зокрема:

  • налаштування послуг безкоштовного СМС-інформування (щодо призначення/перерахунку пенсій; сплати страхових внесків роботодавцем та страхового стажу особи);
  • отримання довідок, достовірність яких підтверджується QR-кодом (про розмір пенсій, про розмір сплачених страхових внесків (форма ОК-5), витяг із реєстру застрахованих осіб);
  • отримання застрахованими особами через особистий кабінет інформації про страховий стаж та щомісячні відрахування єдиного соціального внеску роботодавцем;
  • кабінет страхувальника, через який можна отримати інформацію стосовно сплати єдиного соціального внеску, в тому числі щодо заборгованості підприємства з цього виду платежу, а також електронні “довідки про трудовий та страховий стаж” працівників для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності.

“На даний час особисті кабінети мають 20 тисяч мешканців Краматорська та зареєстрованих тут внутрішньо переміщених осіб. Електронними сервісами активно користуються не тільки молоді та працюючи люди, а й пенсіонери. Це значно скоротило черги в управлінні. Щодня з різними питаннями до фахівців Пенсійного фонду у місті звертаються приблизно 300 осіб. Також у нас запроваджено скайп-зв’язок, який особливо приваблює літніх людей. Для зручності особистого відвідування спеціалістів ми відкрили чотири агентські пункти у селищах Біленьке, Красноторка, мікрорайоні Лазурний та у Будинку культури НКМЗ”, – сказала Лариса Макаренко.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies