У Дніпрі театральний колектив з прифронтового селища покаже мультимедійну виставу-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка». Відчуттями та враженнями поділяться діти з селища Новгородське на Донеччині. За словами юних акторів, спектакль зображує Донбас без купюр, розвиває критичне мислення та розриває шаблони сприйняття театру. Показ відбудеться на початку травня.
За словами режисерки вистави Ольги Данилюк, робота над проектом розпочалася у 2016-му. Назва – з інтригою: селище Новгородське до 1951 року називалося Нью-Йорком. Саме туди й шлють свої листи діти.
16 хлопців та дівчат спілкуються з віртуальним другом і розповідають йому свої історії. У кожній – туга за мирним життям.
«Вистава емоційна і жвава. У ній глядачі не сидять на місці, а беруть безпосередню участь. У такий спосіб проходять шлях на Схід України. У спектаклі дев’ять локацій, кожна з яких має свій індивідуальний зміст. Актори – діти із Новгородського, яке за 20 кілометрів від окупованої Горлівки. Вони весь час на лінії вогню», – розказала директор з комунікації соціального проекту «Листи»-2018 Ірина Литвин.
Крім того, юні актори підготували власний відеокліп. Його автор – 17-річний Кирило Дем’янов. У стилі реп хлопець розповідає, що ритмічна музика його завжди приваблювала, однак до створення крутих треків бракувало поштовху. Усе змінилося у 2015 році, коли він зустрівся віч-на-віч з війною.
Наразі вистава-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» гастролює містами України. Вона вже побувала в Житомирі, на черзі – Одеса. Дніпра та Харкова дістанеться у першій декаді травня.
У Дніпрі виставу-променад «Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» можна переглянути у спорткомплексі «Метеор» 3 та 4 травня, початок – о 16:00 та 19:00. Тривалість – більше години. Запис за телефоном (068) 004-40-05 або за адресою irasoroka1304@gmail.com.
«Листи незнайомому другу з Нью-Йорка» – всеукраїнський соціальний проект у жанрі інтерактивної документалістики. Його започаткували режисер і драматург Ольга Данилюк та дитячий театральний колектив із прифронтового селища в Донецькій області. Ініціативу підтримало Міністерство культури України.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!