Суверенна, незалежна, демократична, соціальна та правова. Саме такою має бути Україна згідно з Основним законом нашої держави – Конституцією. Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади є народ. Звичайно ж, це не означає, що кожен з нас може напряму керувати країною.
Проте знати, які органи влади є в Україні та які обов’язки й повноваження вони мають, часом не просто корисно, але й необхідно.
Повноваження Президента України
«Нехай президент вже нарешті тарифи знизить» або «От чому дороги в нас не ремонтовані? Президенту треба скаржитися, чи що?». Часто чули фрази на кшталт цих від своїх знайомих? Статистика показує, що великий відсоток українців сприймає президента, як особу, що здатна вирішити будь-яку проблему одним помахом руки та має необмежену владу в державі. Насправді ж, ми не завжди розуміємо коло повноважень для цієї, безумовно важливої, але не всеосяжної посади. За що в країні насправді відповідає президент?
Дивиться також Що таке інститут президенства
Структура Верховної Ради України
Як звернутись до депутата Верховної ради
Народний депутат Верховної Ради серед своїх обов’язків має постійно підтримувати зв’язки з виборцями, вивчати громадську думку, наші потреби і запити.
В яких випадках варто звертатися до народного депутата
Які обов’язки має народний депутат? Чого він зовсім не уповноважений робити? А в яких випадках дійсно може допомогти у вирішенні тієї чи іншої проблеми? Дізнатися все про діяльність нардепів можна в законі “Про статус народного депутата України” або коротко у цьому відео.
Як легко відстежувати діяльність свого народного депутата
Не знаєте, чим займається народний депутат з вашого округу? В телеграмі створений бот @deputy_on_palm_bot – зручний спосіб стежити за діяльністю “свого” нардепа. Якщо раптом, хтось не пам’ятає, хто саме обраний до Верховної Ради від вашого округу – ця інформація є на сайті ЦВК. Тож тепер легко зрозуміти, які саме законопроєкти чи поправки подає депутат. Та як часто він відсутній на засіданнях парламенту. Ця та багато іншої інформації надається в автоматичному режимі.
Читайте також Як ми обираємо народного депутата
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!