З 1-го квітня органами Пенсійного Фонду проводиться автоматичний перерахунок пенсій без додаткового звернення громадян. Обчислення впроваджується для тих осіб, які набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим – третім статті 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.
Вказана правова норма передбачає наступні перерахунки пенсій:
- З урахуванням не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
- З урахуванням страхового стажу після її призначення (попереднього перерахунку) не раніше ніж через 2 роки після призначення (попереднього перерахунку) – у разі якщо застрахована особа після призначення (перерахунку) пенсії має менше як 24 місяці.
Умови проведення перерахунку:
- Пенсія призначена до 04.2017;
- Пенсія призначена на умовах або порядку визначених Законом: за віком, по інвалідності, пільгові пенсії, по вислузі років (за умови, що пенсіонер досяг пенсійного віку).
- Від останнього місяця, зарахованого до страхового стажу до 01.03.2019 минуло не менше 24 календарних місяців.
До страхового стажу буде зараховано не враховані періоди страхового стажу, починаючи з 01.01.2004 року (але не раніше місяця, по який вже враховано страховий стаж) по 28 лютого 2019 року.
Перерахунок проводиться як тим, хто працює, так і пенсіонерам, які не працюють.
Страховий стаж – період, протягом якого особа підлягає загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Для автоматичного перерахунку використані індивідуальні дані персоніфікованого обліку.
Одержувачам пенсій за вислугою років, які не досягли пенсійного віку такі перерахунки будуть проводитись після досягнення пенсійного віку.
Пенсіонери, які вийшли на пенсію після 1-го квітня 2017 року, як і раніше, матимуть право звернутись за перерахунком з відповідною заявою до органів Фонду після того, як з дати призначення (або останнього перерахунку) сплине два роки, або такий перерахунок буде проведено в автоматичному порядку з квітня наступного року.
При цьому, відповідно до статті 45 Закону перерахунки по заяві проводяться у наступні строки:
- з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно,
- з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
«Згідно з статтею 42 Закону України «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» перерахунки будуть проводитись станом на 1 квітня кожного року для тих пенсіонерів, які будуть мати право після відпрацювання 24-х повних місяці зі сплатою не менше мінімального страхового внеску. За ці місяці перерахунок буде проводитись автоматично, але це не позбавляє людей можливості звертатися особисто в будь-який час до органів фонду й проводити такі перерахунки згідно їхньою особистою заявою» – розповідає начальниця Костянтинівсько-Дружківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області Наталя Полякова.
1-го березня цього року вже було проведено автоматичний перерахунок пенсій відповідно до інфляції й зростанню зарплат в країні. Про систему нарахування розповідає Наталя Полякова:
«Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосувалась для осучаснення пенсій у жовтні 2017-го року, за нею розраховуються новопризначені пенсії та за нею автоматично переглядатимуться пенсії кожного року. Ця формула враховує стаж, тобто роки сплати соціальних внесків, рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер й рівень середньої заробітної плати по країні. Це спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. Й саме він буде тепер щорічно збільшуватись, а отже й збільшуватиметься й розмір пенсій».
Юлія Дерека
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!