Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі

2106
коментарі відсутні

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі

Як розвивати бізнес, опановувати нові ринки, співпрацювати з інвесторами? Такі питання обговорюють на масштабному міжнародному бізнес-форумі у Дніпрі. Досвідом та планами діляться вітчизняні та закордонні експерти.

Про інвестиції розповів екс-прем’єр-міністр Литовської Республіки Андрюс Кубілюс.

«Сьогодні презентую ініціативу Литовської Республіки – «План Маршалла для України». У нього дві мети – підтримка мотивації на реформи, а також, власне, їх реалізація», – підкреслив він.

На думку Андрюса Кубілюса, «План Маршалла» створить нові можливості для збільшення інвестицій – близько 5 млрд євро на рік.

А ось Посол Канади в Україні Роман Ващук зробив акцент на темі розширення співпраці між Канадою та Дніпропетровщиною.

«Я тут, щоб розповісти про зону вільної торгівлі, яку ми запустили між Україною та Канадою. Зокрема, про нові можливості для співпраці. Нині 97% нашого ринку безмитні для українських виробників», – зауважив він.

Про залучення коштів говорила й директор бізнесу відновлюваної енергетики ДТЕК Вікторія Сиромятова.

«Залучення бізнесу на економічний форум свідчить про те, що він не тільки про розмови, але й про наміри щось змінити на краще. Сьогодні я хочу поділитися знаннями та планами компанії у сфері зеленої енергетики. Її розвиток в Дніпропетровській області – це внесок в енергонезалежність країни та регіону. Це робочі місця, інвестиції, позитивний вплив на екологію», – зазначила пані Сиромятова.

Думками про розвиток підприємництва поділилася виконавчий директор Спілки українських підприємців Катерина Глазкова.

«Ми провели опитування наших підприємців з різних регіонів, і вони назвали найбільш очікувані реформи. Це, в першу чергу, дерегуляційні закони, це експортне врегулювання, оптимізація митних процедур, судова реформа. Це повний перелік питань, які стосується захисту прав кредиторів, доступу до кредитних ресурсів. Сьогодні я підіймаю цю тему», – сказала вона.

Як зробити бізнес успішним – розповів почесний президент Київської школи економіки Тимофій Мілованов. На його думку, у першу чергу, треба працювати із кадрами.

«Ринки змінюються, вимоги до персоналу також. Навички та компетенція працівників підприємств не відповідають завтрашнім викликам. Тож треба думати на перспективу, – сказав він. – Я бачу, як окремі корпорації відкривають власні академії, підвищують кваліфікацію своїх працівників. Та це має бути системно».

За словами Тимофія Мілованова, такі фахівці матимуть більшу зарплату, а відтак – менше мігруватимуть до інших країн. Це й стабілізує демографічну ситуацію.

Заохочувати підприємців запропонував голова правління АТ «Ощадбанк» Андрій Пишний.

«Треба перезавантажити практично всі місцеві програми з підтримки підприємництва. Зробити це по-справжньому, а не декларативно. Мова про новий досвід, коли місцевий бюджет повертає частину податків підприємцям. Це чесно. Відкрито. Прозоро. Створює додаткову мотивацію бізнесменам для сплати податків», – сказав він.

Міжнародний форум організувала ДніпроОДА. Протягом двох днів близько тисячі провідних вітчизняних та закордонних експертів міркуватимуть над розвитком економіки.

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №1

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №2

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №3

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №4

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №5

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №6

Про що говорять на економічному форумі у Дніпрі - Фото №7


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика