Про захист прав і свобод переселенців
У ДніпроОДА обговорили проблеми захисту прав постраждалих від конфлікту в Донбасі та Криму. За «круглим столом» зібралися понад півсотні однодумців, серед яких – представники міжнародних організацій, правозахисники, громадські активісти, науковці. Усі напрацьовані практичні рекомендації мають стати підґрунтям для змін в українському законодавстві.
«За чотири роки війни на Донбасі Дніпропетровщина прийняла майже 75 тисяч переселенців. Як надавати допомогу – вчилися «з нуля». Вирішуємо проблеми переселенців спільно з волонтерами, громадськістю. Важливим є для нас і міжнародний досвід. Закордонні експерти якнайкраще знають, як вдосконалити законодавство з захисту прав і свобод переселенців», – підкреслив заступник голови ДніпроОДА Володимир Юрченко.
Серед надійних партнерів, які допомагають переселенцям вирішувати нагальні потреби й адаптуватися на новому місці, – Німеччина.
«Ми вже не перший рік всебічно підтримуємо постраждалих від конфлікту на Сході України. Зокрема, на проекти 2018-2019 років уряд Німеччини виділив 2,5 млн євро. Німеччина й надалі підтримуватиме українців», – наголосив генеральний консул Німеччини у Дніпрі Вольфган Мессінгер.
Учасники «круглого столу» обговорили актуальні для переселенців питання. У колі тем – удосконалення українського законодавства та його відповідність міжнародним стандартам, правова допомога, найкращі європейські практики.
«Чимало країн стикнулися з конфліктом після Другої світової. Зокрема, конфлікт на Балканах завершився у 96-му році, проте проблеми біженців вирішуються до сих пір. Європейський суд з прав людини й понині розглядає справи, які стосуються компенсації за втрачену власність, відновлення майна. Головне, щоб Україна так само знаходила в собі сили для пошуку юридичних рішень. Європа готова ділитися досвідом», – зауважила керівник проекту Офісу Ради Європи в Україні Ганна Христова.
Усі напрацьовані ініціативи учасники «круглого столу» передадуть до Кабміну та Верховної Ради.
Організатори – ДніпроОДА, Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, Національна академія правових наук України, Благодійний фонд «Карітас Донецьк».
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!