Продовження виплат переселенцям: що потрібно знати

Уряд продовжив виплати державної допомоги для найбільш вразливих категорій внутрішньо переміщених осіб, повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.

30 серпня Кабмін вніс відповідні зміни до постанови КМУ від 20.03.2022 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам». Ними передбачається продовження виплат на наступний шестимісячний період для особливо вразливих категорій ВПО.

Таким чином, виплати будуть продовжені внутрішньо переміщеним особам, які зараз отримують державну допомогу на проживання відповідно до визначених раніше категорій вразливості. Йдеться, зокрема, про пенсіонерів та людей з інвалідністю.

Після 1 вересня уряд також продовжить виплати на проживання для ВПО, які потребують підтримки.

Водночас є нюанси, про які повідомили в Юридичному пораднику для ВПО.

«Найголовніша новина – для тих, хто отримував виплати на підставі березневих змін, продовження допомоги відбудеться автоматично, без потреби подавати додаткові документи. Однак протягом місяця з дати продовження орган соціального захисту перевірятиме відповідність отримувачів встановленим критеріям. Якщо виявлять невідповідності, виплати можуть бути припинені», — ідеться в повідомленні.

Юристи зазначають, що люди, яким виплати не були продовжені автоматично, мають подати заяву на отримання допомоги.

«Зміни в порядку також стосуються тих, хто отримує пенсію», — кажуть фахівці.

Якщо з якихось причин допомогу не було продовжено автоматично, а отримувач мав на неї право, виплати будуть надані за весь період, але не раніше ніж з 1 березня 2024 року.

Читайте також: Як оформити довідку про доходи пенсіонерам не виходячи з дому: у Мінсоцполітики розробили інструкцію

Які ще нововведення передбачені

Серед важливих нововведень — право на допомогу для сімей, чиє житло було знищене або пошкоджене внаслідок бойових дій. Також передбачено, що допомога може бути продовжена незалежно від місця знаходження закладу освіти, в якому навчання проводиться дистанційно.

Студенти, які навчаються за денною або дуальною формою, теж мають право на продовження виплат, якщо вони відповідають критеріям, встановленим для їхніх сімей.

«Особливо важливою є зміна для військовослужбовців: тепер не потрібно буде отримувати довідки з військових частин, щоб грошове забезпечення військових не враховувалося до середньомісячного доходу сім’ї», — пояснюють юристи.

Також зазначено, що доходи дружини та чоловіка включаються до сукупного доходу, незалежно від місця їхнього проживання, з винятками для тих, хто сплачує аліменти, зник безвісти, перебуває в полоні або на окупованих територіях.

Особи, які досягли 60-річного віку, мають право на індивідуальне продовження виплат, де враховуватиметься лише сукупний дохід сім’ї та майнові критерії.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies