«Профтех онлайн»: як знайти потрібний навчальний заклад і що ще мають знати абітурієнти

17732
коментарі відсутні

«Профтех онлайн»: як знайти потрібний навчальний заклад і що ще мають знати абітурієнти

МОН запустило сайт «Профтех онлайн», аби допомогти абітурієнтам легко знаходити потрібний заклад за регіоном та професією.

На сайті вже доступний пошук профтехів за 39 галузями, зокрема IT-технології, медицина, сільське господарство, енергетика, готельний та ресторанний бізнеси, будівництво, сфера обслуговування, цивільний захист, радіотехніка. Також тут можна дізнатися про напрями навчання та отримати відповіді на поширені питання про вступ.

«Трансформація профтехів на інфраструктурному рівні триває, однак недостатньо змін лише всередині профтехів. Для справжньої трансформації сфери потрібна потужна комунікаційна підтримка закладів ззовні. Цією вступною кампанією ми прагнемо переконати молодь і батьків, що професії у профтехах — це не просто затребувано та перспективно, але й цікаво, круто і сучасно», — зазначив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте також: Ті, кого ми навчаємо сьогодні в евакуації, завтра відновлюватимуть рідну Донеччину

Що потрібно знати про навчання у профтехах

Заклади самостійно визначають терміни приймання документів від вступників. Для вступу потрібні:

  • заява;
  • оригінал або копія свідоцтва про закінчення 9 або 11 класу;
  • 6 фотокарток 3х4;
  • медична довідка;
  • копії документів, що підтверджують право на пільги (за наявності);
  • копія паспорта чи ID-картки (пред’явити під час вступу).

Заяву можна подати у кілька закладів одночасно.

Для вступу до профтехів не потрібно складати ЗНО чи НМТ. Натомість є конкурсний добір — його етапи кожний заклад визначає самостійно. Але зазвичай рейтинг вступників формується за середнім балом шкільного свідоцтва.

У сучасних майстернях, навчально-практичних центрах профтехів, є можливість навчання дорослих. Там можна опанувати нову професію з нуля, підвищити кваліфікацію або набути нову навичку. Навчатися можна на бюджеті або контракті, зокрема за кошти роботодавця.

Тривалість навчання у профтехах — від 6 місяців до 3 років. Усе залежить від обраної професії, наявного на момент вступу рівня освіти (9/11 клас) та кваліфікації.

Стипендія у профтехах — від 1350 грн.

Читайт також: МОЗ оновило правила медогляду для школярів і дошколят: які зміни


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика