Програми релокації: бізнес з Донеччини та Луганщини переміщується у безпечні регіони

10788
коментарі відсутні

Програми релокації: бізнес з Донеччини та Луганщини переміщується у безпечні регіони

Перемістити підприємство та облаштуватись на новому місці допомагають урядові та міжнародні програми релокації

 

Бойові дії, що точаться на сході України, змушують підприємців рятувати свої бізнеси та здійснювати релокацію – перевезення на нове місце обладнання, документації, залишків сировини, готової та напівготової продукції, а також персоналу.

В умовах війни вчасна релокація не лише захищає підприємство від руйнації, а й дозволяє продовжити виробництво, зберегти робочі місця, забезпечити співробітників заробітком та можливістю годувати свої сім’ї. Не менш важливим є загальноекономічна складова, а саме – наповнення податками державного бюджету.

 

Державні програми релокації 

 

Ще в березні Кабінетом Міністрів була прийнята державна програма допомоги бізнесу, що переїжджає з постраждалих від війни регіонів на більш безпечні території України. Нею скористалися вже понад 160 підприємств з Донеччини та Луганщини. А загалом за цей час зі східного регіону було подано 335 заявок на включення до програми релокації.

«Станом на 26 липня до Мінрегіону було подано 108 заявок від підприємців Луганської області, з яких завершили релокацію 46 підприємств. Підприємства Донецької області були більш активними та подали 227 заявок. З них на даний час поновили роботу на новому місці 115 бізнесів», – повідомив Денис Шемякін, директор Команди підтримки реформ Міністерства економіки України.

Програма передбачає:

  • державну допомогу в підборі площ для розміщення виробництва;
  • перевезення й розселення персоналу;
  • добір працівників у місцях дислокації після переїзду.

 

Програми релокації: бізнес з Донеччини та Луганщини переміщується у безпечні регіони - Фото №1

 

Також для зручності можна скористатись системою «Прозорро.Продажі». Вона дозволяє подати онлайн заявку на релокацію, яка буде оброблена Міністерством економіки України. Крім того, тут містяться посилання на інші цифрові майданчики, через які можна розмістити пропозиції для бізнесу, що переїжджає, та вільно контактувати одне з одним всім учасникам процесу релокації. Користування платформою для усіх користувачів безкоштовне.

Перевезенням бізнесу займаються державні підприємства «Укрзалізниця» та «Укрпошта». Вони забезпечують проходження блокпостів, оформлюють транспортні накладні та інші документи, що дають можливість компенсувати підприємству витрати на транспортування.

Дивіться також: АКМЦ-online:Телеміст: «Бізнес сходу в умовах війни: виклики, релокація та відновлення»

 

Міжнародні програми

 

Окрім державної підтримки, підприємці можуть розраховувати на допомогу міжнародних структур. Плануючи релокацію за державною програмою, керівник підприємства може одночасно звернутися до міжнародної організації з проханням надати грантові кошти для рестарту бізнесу на новому місці.

Тобто одне одного не виключає – бізнес може отримати подвійну перевагу. З одного боку, мати преференції, що передбачені державними програмами, а з іншого – отримати певну суму на капітальні вкладення для подальшого розвитку. Як це працює, розповіла Оксана Головко, директорка департаменту інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин Донецької обласної військової адміністрації.

«Наразі відновити роботу підприємств Донеччини на новому місці допомагають дві міжнародні програми. Одна фінансується американською агенцією USAID, друга – Програмою розвитку ООН (ПРООН). Кожна має своїх фахівців, які індивідуально працюють з керівниками. Вивчають потреби, оцінюють наявні можливості, розробляють бізнес-плани. Допомагають не тільки поновити роботу на новому місці, а за можливістю ще й розвиватись», – розказала Оксана Головко.

За підтримки цих міжнародних програм з Донецької області змогли переїхати декілька підприємств. Зокрема, з Краматорська на Дніпровщину релокувалися завод автогенного обладнання «Донмет» та машинобудівне підприємство «Крамтехцентр». А сільськогосподарське підприємство з Волновахи «Екопрод» зараз працює на Полтавщині.

«До департаменту часто звертаються підприємці, які під час переїзду стикаються з якимось труднощами. Наприклад, просять допомогти, щоб безперешкодно перетнути блокпости. Адже вивозять техніку, обладнання чи прилади, які можуть викликати питання у військових під час перевірки вантажу на евакуаційному шляху. Таких нюансів у підприємств, що здійснюють релокацію, виникає безліч. Кожному, хто до нас звертається, ми намагаємось допомогти консультацією або комунікацією з колегами у тому місці, куди виїжджає наше підприємство», – зазначила Оксана Головко.

Світлана Денисенко


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика