ПРООН виділяє 14 мільйонів доларів на підтримку Донецької та Луганської областей
Новий проект на сході України спрямований на покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості. Загальний бюджет проекту складає 14,045 млн. дол. США, в ньому залучені уряди Данії, Швеції та Швейцарії, – повідомляється на сайті ПРООН.
Повна назва проекту – “Ефективне врядування та залучення громадян для покращення доступу до правосуддя, безпеки, охорони довкілля та соціальної згуртованості на сході України”. У рамках Програми ООН із відновлення та розбудови миру цей проект розрахований до 2022 року.
“Через конфлікт на сході України, який триває вже п’ятий рік, цивільне населення зазнало значних втрат, зокрема, за період з 2014 року загинуло 3300 чоловіків, жінок та дітей, зазнали поранень близько 9000 мирних жителів. 1,5 млн осіб стали внутрішньо переміщеними особами, а чимало інших, що живуть у постраждалих від конфлікту районах, стикаються з різноманітними проблемами”, – йдеться у повідомлені.
В ПРООН впевнені, що кризу довіри можна подолати лише створюючи робочі місця, долаючи бідність, реалізуючи антикорупційні заходи, впроваджуючи правоохоронну й судову реформи, а також забезпечуючи права людини. Саме тому новий соціальний проект буде повністю інтегрований у Програму ООН із відновлення та розбудови миру.
Спільний внесок Данії (9,045 млн доларів США), Швеції (3 млн доларів США) та Швейцарії (2 млн доларів США) у розмірі 14,045 млн доларів США дозволить розпочати пошук шляхів для розв’язання цих ключових проблем у Донецькій та Луганській областях.
“Довіра громадян, що проживають в уражених конфліктом районах, до державних установ покращиться, і вони почуватимуться в більшій безпеці, якщо потенціал в адміністративній та правоохоронній сферах, а також у сфері безпеки покращиться, тож населенню стане легше отримати доступ до правосуддя, а також до екологічного захисту. Проект надаватиме підтримку для впровадження цих змін”, – зазначив Віктор Мунтяну, керівник Програми ООН із відновлення та розбудови миру.
Швеція та Швейцарія, які впродовж останніх 3,5 років спільно фінансували впровадження заходів Програми ООН із відновлення та розбудови миру, прагнуть закріпити досягнуті результати й надалі підтримуватимуть ефективне врядування та сприятимуть соціальній згуртованості в регіоні.
Окрім того, завдяки виділеним коштам, Швеція прагне підтримати заходи з покращення стану довкілля в регіоні. Водночас Данська Програма миру та стабілізації ситуації в Україні у 2018-2021 рр. проводить роботу задля підтримки стабільності та ефективного врядування в регіоні. Ця програма планує виділити кошти зі свого Фонду на підтримку миру та стабільності, які буде спрямовано на заходи з покращення доступу до правосуддя та громадської безпеки.
Нагадаємо, починаючи з 2018 року у східній частині України діє проект “Підтримка Євросоюзом сходу України – відновлення, зміцнення миру та урядування, 2018-2022 роки”, загальний бюджет якого складає понад 50 мільйонів доларів США.
“Мета цього проекту – забезпечити безпеку в громадах та соціальну згуртованість, підтримати економічне відновлення громад, які постраждали від конфлікту, а також сприяти подальшій реалізації реформ децентралізації й охорони здоров’я на підконтрольних українському уряду територіях Донецької та Луганської областей”, – повідомив наприкінці минулого року Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні, під час урочистого відкриття Центру надання адміністративних послуг у Слов’янську.
Для довідки:
Програма ООН із відновлення та розбудови миру спрямована на забезпечення пріоритетних потреб у східній Україні після спалаху конфлікту навесні 2014 року. Її реалізують чотири агентства ООН: Програма розвитку ООН (ПРООН), ООН Жінки, Фонд народонаселення ООН і Продовольча та сільськогосподарська організація. Вона працює у п’яти областях: Донецькій, Луганській, Харківській, Запорізькій і Дніпропетровській.
Програму підтримують дев’ять міжнародних партнерів: Європейський Союз, Європейський інвестиційний банк, а також уряди Данії, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Швеції, Швейцарії та Японії.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!