Простір дружній до дитини. У Костянтинівці в ДНЗ “Мир” відкрили інклюзивну групу
Сьогодні інклюзивну групу відвідує 16 дітлахів. Троє з них мають особливі освітні потреби. Працюватимуть з дошкільнятами два вихователі та асистенти, а також вузькі спеціалісти: дефектолог, логопед і психолог.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
На Донеччині досі понад 20 тисяч дітей: влада продовжує евакуацію
Станом на початок липня 2025 року на підконтрольній Україні території Донецької області залишається близько 280 тисяч цивільних мешканців, серед них 20 070 – діти. За останній тиждень з регіону евакуювали майже 2 тисячі людей, повідомили на щотижневому брифінгу в облдержадміністрації, де обговорювали хід евакуації.
За даними начальника відділу департаменту з питань цивільного захисту Дмитра Петліна, у громадах, оголошених зоною активних бойових дій, проживає близько 24 тисяч жителів.
Зокрема:
- у Покровську залишається 1680 людей;
- у Костянтинівці, де ситуація постійно погіршується, – понад 8 тисяч людей.
Читайте також: Поліція врятувала двох людей з розбомбленої вулиці у Костянтинівці (відео)
Юлія Рижакова, начальниця служби у справах дітей, зазначила, що у 5 населених пунктах, де триває примусова евакуація родин з дітьми, досі залишається 46 неповнолітніх. Серед них:
- 1 дитина у селищі Новоселівка Лиманської громади;
- 27 дітей у громадах Добропільського району;
- 18 дітей у Дружківській громаді.
Минулого тижня з цих зон евакуювали 55 дітей: 11 з Добропільської та 44 з Дружківської громад.
Безкоштовна евакуація та розселення
Усіх, хто погоджується на евакуацію, але не має куди їхати, безкоштовно поселяють у прихистках в інших, безпечніших регіонах України. Минулого тижня 20 мешканців вивезли до Дніпропетровської, Львівської, Полтавської та Тернопільської областей. На 6 липня планується евакуація з розселенням до Волинської області.
Близько 10 людей зараз тимчасово живуть у транзитному центрі в Павлограді, чекаючи на відновлення документів. Цей хаб використовують не лише мешканці Донеччини, а й Дніпропетровщини, які через загострення ситуації змушені переїжджати.
Читайте також: В Україні критично бракує місць для евакуації маломобільних груп населення з прифронту
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У Донецькій області залишаються майже 20 тисяч дітей
На підконтрольній українській владі території Донеччини залишаються проживати 270,6 тис. цивільних жителів, з них 19 900 – це діти. Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної державної адміністрації.
Евакуація в області оголошена з 2022 року. За цей час з Донеччини виїхали 1 млн 230 тис. людей. У громадах, які визнані зоною активних бойових дій, залишаються проживати 24,5 тис. жителів, з яких 120 дітей. На території п’яти населених пунктів, триває евакуація родин з дітьми у примусовий спосіб. Нині там залишаються 89 неповнолітніх.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Отримати статус дитини, яка постраждала від війни, можна за місцем перебування
Президент України підписав Закон №4440-IX, який усуває законодавчі суперечності щодо надання статусу «дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройного конфлікту». Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Відтепер діти зможуть отримати цей статус не лише за місцем своєї офіційної реєстрації як внутрішньо переміщені особи, а й за місцем фактичного перебування або звернення.
За словами омбудсмана, під час роботи його Представництва в Харківській області фахівці вивчали ситуацію спільно з працівниками переміщених громад. З’ясувалося, що діти з територій, де тривали бойові дії, не могли оформити статус у нових громадах. Це призводило до надмірного навантаження на великі міста та створювало багатомісячні черги.
Читайте також: Уряд виплатить грошову допомогу дітям, які повертаються з ТОТ або після депортації
Завдяки ініціативі звернення до Кабінету Міністрів було внесено необхідні зміни до порядку надання статусу, що тепер дозволяє оформлювати його за місцем фактичного перебування або за місцем подання звернення.
«Кожен такий крок — це ще одне посилення прав дітей, які постраждали від війни», — наголосив Лубінець.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Учні з Бахмута перемогли на обласних змаганнях із шахів: обіграли команди з шести громад Донеччини
Команда Бахмутської школи №12 здобула перемогу на обласному етапі змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з шахів, які проходили у Дніпрі. Юні шахісти обіграли команди з шести громад Донеччини, зокрема зі Слов’янська, Костянтинівки, Очеретиного та Курахового. Про це повідомляє Бахмут.in.ua.
Переможна команда та підготовка
До складу команди-переможця увійшли учні 8–9 класів: Аліна Халус, Поліна Крісан, Ілля Клименко та Станіслав Дергоусов. Тренеркою команди виступила методистка відділу методичної та психологічної роботи Управління освіти Бахмутської міської ради Олена Гаврющенко, яка також викладає фізичну культуру у школі №12.
Заняття з шахів ініціювали самі учні, запропонувавши додати гру до програми уроків фізкультури. Активну підготовку команда розпочала в лютому, здебільшого в дистанційному форматі. Діти грали в онлайн-шахи, аналізували партії, розбирали помилки й удосконалювали комбінації.
— Ми починали з основ — як ходять фігури, як виконувати рокіровки. Коли дізналися про змагання, почали зустрічатися ще й позаурочно. Ініціатива повністю належала дітям, — зазначає Олена Гаврющенко.
Шлях до перемоги
Під час змагань команда з Бахмута здобула шість перемог. Зокрема, обіграла команди зі своєї громади та з інших великих населених пунктів Донеччини. Станіслав Дергоусов також переміг у своїй віковій категорії під час окремого турніру на освітній локації в Жовтих Водах.
— Для нашої громади це велике досягнення — бути першими серед команд з більших міст. Діти пишаються результатом і вже планують подальшу участь у змаганнях, — говорить тренерка.
Всеукраїнський етап скасували, але команда не здається
За умовами конкурсу, переможці обласного етапу мали представляти Донеччину у фіналі в Києві. Проте цього року всеукраїнський етап з шахів не відбудеться. Незважаючи на це, команда вже готується до наступного сезону й сподівається на участь у 2026 році.
Учні школи №12 на змаганнях з шахів / фото Бахмутська ЗОШ №12
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів, батьків та учнів початкової школи
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів та учнів 1 – 4 класів. Проєкт є дитиноцентричним та включає воркбук з уроками про історію та культуру України. Цикл з 5 занять розпочинає урок, присвячений Дню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Доступ до уроку можна отримати онлайн.
Команда проєкту запускає нову ініціативу — «Книга-мандрівка. Освіта», мета якої надати викладачам готові уроки для учнів 1-4 класів, щоб посилити культурне, історичне і громадянське виховання дітей у школах. “Зошит-мандрівка” розкаже школярам про культуру, історію і традиції України в цікавому та доступному форматі. «Книга-мандрівка. Україна» — це проєкт, який з 2018 року створює ілюстровані видання та мультфільми у форматі едьютейнмент для дітей та дорослих.
Запуск проєкту присвячений до Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, адже ця сторінка з історії України лягла в основу одного з перших мультсеріалів «Книги-мандрівки» 6 років тому та отримала схвальні відгуки глядачів. Зошит буде доступний у двох форматах – друкованому та електронному. Друкована версія доступна до передзамовлення на сайті, а окремі уроки вже можна завантажити за посиланням.
Ілюстрації із зошита-мандрівки
«Війна внесла корективи в життя кожного і в освітній процес зокрема. Ідея проєкту полягає в тому, щоб допомогти у цікавій та надихаючій формі вивчати своє минуле та сьогодення — чи то в підземній школі Харкова, чи у вимушеній еміграції чи, будучи виснаженим, після нічного обстрілу. Зошит-мандрівка стане у нагоді не тільки школам та міжнародним освітнім центрам за кордоном, а й батькам дітей віком 6-12 років – разом із зошитом вони отримають готовий інструмент, щоб підкорити дитячу увагу» — ділиться авторка проєкту Ірина Тараненко.
«Книга-мандрівка. Освіта» включає в себе інтерактивний зошит-мандрівку із розробленими 5 уроками у форматі едьютейнмент, які через гру познайомлять дітей з минулим України та розкажуть про її сьогодення. Автори проєкту адаптували матеріали до очного, дистанційного та змішаного навчання, а також використали сучасні методики та інтерактивні матеріали.
«Це наш спосіб допомогти дітям знайти точку опори — у власній історії, мові та культурі. Навіть якщо навколо — темрява підвалу чи чужина за кордоном» – діляться автори проєкту.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!