Простір дружній до дитини. У Костянтинівці в ДНЗ “Мир” відкрили інклюзивну групу
Сьогодні інклюзивну групу відвідує 16 дітлахів. Троє з них мають особливі освітні потреби. Працюватимуть з дошкільнятами два вихователі та асистенти, а також вузькі спеціалісти: дефектолог, логопед і психолог.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Учні з Бахмута перемогли на обласних змаганнях із шахів: обіграли команди з шести громад Донеччини
Команда Бахмутської школи №12 здобула перемогу на обласному етапі змагань «Пліч-о-пліч. Всеукраїнські шкільні ліги» з шахів, які проходили у Дніпрі. Юні шахісти обіграли команди з шести громад Донеччини, зокрема зі Слов’янська, Костянтинівки, Очеретиного та Курахового. Про це повідомляє Бахмут.in.ua.
Переможна команда та підготовка
До складу команди-переможця увійшли учні 8–9 класів: Аліна Халус, Поліна Крісан, Ілля Клименко та Станіслав Дергоусов. Тренеркою команди виступила методистка відділу методичної та психологічної роботи Управління освіти Бахмутської міської ради Олена Гаврющенко, яка також викладає фізичну культуру у школі №12.
Заняття з шахів ініціювали самі учні, запропонувавши додати гру до програми уроків фізкультури. Активну підготовку команда розпочала в лютому, здебільшого в дистанційному форматі. Діти грали в онлайн-шахи, аналізували партії, розбирали помилки й удосконалювали комбінації.
— Ми починали з основ — як ходять фігури, як виконувати рокіровки. Коли дізналися про змагання, почали зустрічатися ще й позаурочно. Ініціатива повністю належала дітям, — зазначає Олена Гаврющенко.
Шлях до перемоги
Під час змагань команда з Бахмута здобула шість перемог. Зокрема, обіграла команди зі своєї громади та з інших великих населених пунктів Донеччини. Станіслав Дергоусов також переміг у своїй віковій категорії під час окремого турніру на освітній локації в Жовтих Водах.
— Для нашої громади це велике досягнення — бути першими серед команд з більших міст. Діти пишаються результатом і вже планують подальшу участь у змаганнях, — говорить тренерка.
Всеукраїнський етап скасували, але команда не здається
За умовами конкурсу, переможці обласного етапу мали представляти Донеччину у фіналі в Києві. Проте цього року всеукраїнський етап з шахів не відбудеться. Незважаючи на це, команда вже готується до наступного сезону й сподівається на участь у 2026 році.
Учні школи №12 на змаганнях з шахів / фото Бахмутська ЗОШ №12
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів, батьків та учнів початкової школи
«Книга-мандрівка. Україна» запускає новий освітній проєкт для вчителів та учнів 1 – 4 класів. Проєкт є дитиноцентричним та включає воркбук з уроками про історію та культуру України. Цикл з 5 занять розпочинає урок, присвячений Дню пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи. Доступ до уроку можна отримати онлайн.
Команда проєкту запускає нову ініціативу — «Книга-мандрівка. Освіта», мета якої надати викладачам готові уроки для учнів 1-4 класів, щоб посилити культурне, історичне і громадянське виховання дітей у школах. “Зошит-мандрівка” розкаже школярам про культуру, історію і традиції України в цікавому та доступному форматі. «Книга-мандрівка. Україна» — це проєкт, який з 2018 року створює ілюстровані видання та мультфільми у форматі едьютейнмент для дітей та дорослих.
Запуск проєкту присвячений до Дня пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи, адже ця сторінка з історії України лягла в основу одного з перших мультсеріалів «Книги-мандрівки» 6 років тому та отримала схвальні відгуки глядачів. Зошит буде доступний у двох форматах – друкованому та електронному. Друкована версія доступна до передзамовлення на сайті, а окремі уроки вже можна завантажити за посиланням.
Ілюстрації із зошита-мандрівки
«Війна внесла корективи в життя кожного і в освітній процес зокрема. Ідея проєкту полягає в тому, щоб допомогти у цікавій та надихаючій формі вивчати своє минуле та сьогодення — чи то в підземній школі Харкова, чи у вимушеній еміграції чи, будучи виснаженим, після нічного обстрілу. Зошит-мандрівка стане у нагоді не тільки школам та міжнародним освітнім центрам за кордоном, а й батькам дітей віком 6-12 років – разом із зошитом вони отримають готовий інструмент, щоб підкорити дитячу увагу» — ділиться авторка проєкту Ірина Тараненко.
«Книга-мандрівка. Освіта» включає в себе інтерактивний зошит-мандрівку із розробленими 5 уроками у форматі едьютейнмент, які через гру познайомлять дітей з минулим України та розкажуть про її сьогодення. Автори проєкту адаптували матеріали до очного, дистанційного та змішаного навчання, а також використали сучасні методики та інтерактивні матеріали.
«Це наш спосіб допомогти дітям знайти точку опори — у власній історії, мові та культурі. Навіть якщо навколо — темрява підвалу чи чужина за кордоном» – діляться автори проєкту.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
У МОН та МВС розказали, як вберегти дитину від вербування російським спецслужбами
Для вербування українських дітей російські спецслужби використовують різноманітні методи, зокрема діють на підлітків через психологічний тиск, маніпуляції та фінансові винагороди. Аби вберегти дітей від такої співпраці із ворогом, у профільних міністерствах розробили рекомендації для батьків та освітян. Про це повідомляють у пресслужбі Кабінету Міністрів України.
Найчастіше російські спецслужби зв’язуються із підлітками через соціальні мережі та месенджери, зокрема телеграм-канали. Ворог пропонує легкий заробіток за виконання простих завдань. Серед того, що просять зробити дитину, зокрема малювання графіті, розклеювання листівок, підпал автомобілів військових, трансформаторних підстанцій та відділень пошти.
Як розпізнати ознаки вербування дитини:
- Фінанси і майно: у дитини з’явилися дорогі речі, гаджети або кошти, походження яких вона не може пояснити.
- Зміни в поведінці: дитина раптово стала замкнутою, проводить більше часу в соціальних мережах, уникає розмов з дорослими про своє онлайн-життя.
- Інтереси: з’являється раптова зацікавленість військовою справою, політикою, критичною інфраструктурою.
- Зв’язки: у дитини з’являються нові знайомі, які можуть підштовхнути її до протиправних дій.
- Розмови про заробіток: підліток починає вірити в «легкі гроші» через інтернет або незнайомих осіб.
Рекомендації батькам:
- Контроль і спостереження: будьте уважними до того, як дитина проводить час в інтернеті, у яких месенджерах та соціальних мережах спілкується, цікавтеся її новими знайомствами, особливо онлайн.
- Відкрите спілкування: підтримуйте довірливі стосунки з дитиною, цікавтеся її захопленнями та колом спілкування, щоб вчасно помітити загрози.
- Фінансова грамотність: пояснюйте, що «легкі гроші» часто є обманом і можуть мати серйозні наслідки. Розповідайте, що участь у протиправній діяльності завжди тягне за собою покарання – позбавлення волі.
- Цифрова безпека: навчайте дитину бути обережною в соціальних мережах, не публікувати особисту інформацію, використовувати налаштування приватності та уникати контактів з незнайомими людьми. Навчайте розпізнавати фейки та маніпуляції.
- Правова обізнаність: розповідайте дітям про відповідальність за злочини, зокрема в умовах воєнного стану. Наголошуйте, що за диверсію передбачено суворе покарання – до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.
- Розпізнавання маніпуляцій: розкажіть дитині про поняття вербування та пов’язані з ним ризики. Пояснюйте, яка інформація є секретною та які наслідки її розголошення можуть бути. Навчайте критично ставитися до пропозицій швидкого збагачення та виконання «простих» завдань.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Внаслідок війни в Україні загинули вже 605 дітей — Офіс Генпрокурора
Станом на ранок 25 березня 2025 року кількість загиблих дітей внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну сягнула 605 осіб. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.
Що відомо:
🔺 24 березня померла 15-річна дівчинка, яка отримала поранення під час ворожого обстрілу Покровська на Донеччині 17 березня.
🔺 У той же день внаслідок обстрілу міста Суми постраждали 22 дитини.
Загальна статистика втрат серед дітей:
-
605 загиблих
-
1839 поранених
-
2444 постраждалих загалом
Ці цифри не остаточні. Дані продовжують уточнюватися в зонах активних бойових дій, на деокупованих і тимчасово окупованих територіях.
З початку повномасштабної агресії Росії діти в Україні продовжують гинути та отримувати поранення внаслідок обстрілів житлових кварталів, цивільної інфраструктури та застосування зброї у населених пунктах.
Офіс Генпрокурора разом із ювенальними прокурорами здійснює моніторинг злочинів проти дітей, які розцінюються як порушення міжнародного гуманітарного права та можуть кваліфікуватися як воєнні злочини.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!
Внаслідок збройної агресії РФ в Україні загинули 604 дитини
Станом на ранок 24 березня 2025 року через повномасштабне вторгнення РФ в Україні постраждали понад 2421 дитина. За офіційними даними ювенальних прокурорів, загинули 604 дитини, ще понад 1817 отримали поранення різного ступеня тяжкості, повідомляє Офіс Генпрокурора.
Найбільша кількість постраждалих дітей зафіксована в таких областях:
-
Донецька — 633
-
Харківська — 470
-
Дніпропетровська — 203
-
Херсонська — 202
-
Запорізька — 170
-
Київська — 136
-
Миколаївська — 118
Інформація надана Офісом Генпрокурора у Telegram.
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!