Процес партиципаторного бюджетування триває

4886
коментарі відсутні

Процес партиципаторного бюджетування триває

31 січня у міськвиконкомі м. Нікополя (Дніпропетровська область) відбувся круглий стіл «Реалізація програми партиципаторного бюджетування в м. Нікополі у 2017 – 2018 рр.». Програма реалізовувалася минулого року Нікопольською міською радою за підтримки німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, що діє за дорученням Уряду Німеччини та неурядової організації «Нікополь туристичний». Про це повідомляє прес-служба міськради.

Партиципаторне бюджетування було впроваджене у Нікополі вперше. На початку програми органи місцевого самоврядування не мали достатньо ресурсів та необхідного досвіду для її ефективної інформаційної підтримки. Тому навесні 2017 року за підтримки GIZ разом з БФ «Нікополь туристичний» було розпочато проект «Підтримка впровадження партиципаторного бюджету Нікополя для покращення якості життя та розвитку громадського суспільства».

У рамках проекту було проведено інформаційну кампанію для того, щоб проінформувати місцеві громади щодо планування проектів бюджету участі, його основних принципів, завдань та переваг. Зокрема відбулись два форуми громадських проектів з тренінгами для учасників. Формат форуму довів свою ефективність, так як чверть реалізованих проектів була запропонована саме учасниками форумів. Також було проведено кілька зустрічей з мешканцями Нікополя у районах для надання їм інформаційної підтримки стосовно реєстрації та подання заявок, створено гарячу лінію для надання консультацій учасникам конкурсу, проведено низку заходів за участю засобів масової інформації.

Розмір партиципаторного бюджету Нікополя склав 300 тисяч гривень, які були виділені з міського бюджету. На ці кошти було реалізовано 20 проектів, запропонованих місцевими жителями та отримавших найбільшу кількість голосів. Загалом було отримано 197 проектів, з яких 109 було допущено до голосування. По цьому показнику Нікополь займає четверте місце серед міст, що впроваджують партиципаторний бюджет. Перші три сходинки займають міста зі значно більшою кількістю населення: Київ, Дніпро та Львів. Голосування тривало з 23 червня по 7 липня, в ньому взяли участь більш ніж чотири тисячі мешканців міста.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами німецької співпраці з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

Процес партиципаторного бюджетування триває - Фото №1


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!


0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі

Новини

Відео

Аналітика