Проєкт “Сєвєр змін 2.0” у Сєвєродонецьку вивчає потреби молоді

Нещодавно активісти та активістки проєкту домовилися з молодіжною радою про проведення онлайн-опитування потреб молоді серед учнів шкіл міста, повідомляє Сєвєр змін.

“Ми це робимо, бо хочемо дізнатися про нашу молодь більше: чим вона займається, цікавиться, зрозуміти її бачення щодо того, чого не вистачає в місті та як це змінити. Ми хочемо зрозуміти їхні потреби, аби у майбутньому писати об’єктивні проєкти з урахуванням цієї інформації”, – розповідає координатор волонтерів ініціативи “Сєвєр змін” Сергій Петровський.

Проєкт “Від слова до діла. Сєвєр змін 2.0” є продовженням ініціативи, яку втілювали місцеві активісти впродовж останніх років. Волонтери займалися наповненням мапи молодіжних активностей. Працювати над мапою почали ще у 2019 році. Наповнення тривало близько півроку. Нині періодично її доповнюють. Мапа має декілька розділів, серед яких простори молодіжної активності, центри культури та освіти, неформальні місця, спортивні заклади та території тощо. Позначили на мапі і потенційно небезпечні місця, такі як закинуті будівлі, понівечені майданчики тощо. У листопаді цього року ініціатива по мапуваню місць молодіжної активності перезапустилася у новому форматі. Тепер волонтери можуть дізнатися про останні новини законодавства, опанувати принципи молодіжної роботи та методику оцінки потреб молоді у своїй громад.

Проєкт «Від слова до діла/«Сєвєр змін 2.0» реалізується Громадською організацією «Театр змін» в партнерстві з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Сєвєродонецьк» в рамках проекту «Зміцнення потенціалу громадянського суспільства задля ненасильницької трансформації конфліктів у місцевих громадах».

“Мені подобається ця ініціатива, бо дозволяє більше контактувати з молоддю. В нашому місті не так багато важелів, завдяки яким можна було дізнатися, чим живе молодь та чого потребує. А відтак є відчуття, що не так багато молодих людей займаються громадською діяльністю та цікавляться цим. Тому я радий, що можу розширити цю аудиторію, долучаючись до проєкту”, – ділиться враженнями голова Молодіжної ради при Сєвєродонецькій міській ВЦА Богдан Косогор.

Девіз ініціативи “Сєвєр змін”: “Нічого для нас та про нас без нас”. Проєкт розширив географію наприкінці минулого року. Зокрема, до нього долучилась молодь та зацікавилась влада з населених пунктів Старобільського району. Запрошують до співпраці також усіх охочих.

“Партисипативна методика мапування місць молодіжної активності показала свою затребуваність, бо дозволяє залучати нових людей, давати практичний досвід волонтерства й відповідального громадянства та генерувати цінні дані, які можуть допомогти у справедливого розподілі ресурів та прийнятті рішень на користь молоді в громаді”, — розказує голова ГО “Театр змін”, менеджерка ініціативи “Сєвєр змін” Яна Салахова.

Матеріал опублікований в рамках проєкту “Покращення контенту локальних медіа через розвиток комунікацій та медіаграмотності у громадах” за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обов’язково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies