Прозорість і публічність влади – в тренді

30 серпня відбулося чергове засідання Покровської міської ради. Серед інших нагальних питань покровські депутати розглянули кілька пропозицій щодо прозорості та публічності роботи міської влади та держустанов. Нагадаємо, що менше місяця тому активісти з ГО «Громадський контроль» відгукнулися на пропозицію міської влади Покрова провести серію семінарів та тренінгів щодо провадження системи електронних петицій та партиципаторного бюджету. А на нинішній сесії депутати вже винесли ці питання на розгляд.

А ще, перш ніж перейти до розгляду проектів рішень, депутати підтримали пропозицію міського голови Олександра Шаповала – внести до черги денної питання про введення в дію сервісу для обслуговування і контролю освітніх платежів EduPay бюджетними установами і закладами освіти для потреб їх фінансування.

На переконання міського голови, заборона збору будь-яких готівкових внесків бюджетними установами і закладами освіти та здійснення їх виключно через онлайн-сервіс, внесе прозорість у використання батьківських коштів, посилить контроль за цільовим використанням благодійних платежів та запобігатиме корупційним діям з боку посадових осіб.

На публічності та прозорості наголошував Олександр Шаповал коментуючи й ряд інших проектів рішень, які були винесені на розгляд пленарного засідання. Серед них – про затвердження нової редакції порядку продажу комунального майна, щодо якого прийнято рішення про списання. Відтепер, аби реалізувати списане майно недостатньо буде рішення комісії, створеної на підприємстві. Продаж здійснюватиметься після дотримання певних процедур, виключно через публічні торги з використанням електронної торгової системи ProZorro.

Розширенню прямої участі мешканців Покрова у вирішенні питань місцевого значення, сприятиме введення сервісу електронних петицій – особливої форми колективного звернення. Сесією було затверджено положення про порядок подання та розгляду електронних петицій, адресованих Покровській міській раді та виконавчим органам.

Також підтримку набув проект рішення про приєднання до Європейської ініціативи «Мери за економічне зростання», що передбачає перспективи прискорення стійкого та інклюзивного місцевого економічного розвитку та можливості участі в конкурсах на отримання грантів.

Закладаючи підґрунтя для довгострокових перспектив, у сесійній залі підтримали продовження якісних перетворень міського середовища, котрі інтенсивно тривають останні півтора року.

Щодо EduPay, то, наприклад в Дніпрі також намагаються впровадити її в освітніх закладах, і навіть вже підготували відповідний проект рішення міської ради (автор проекту – депутат Дмитро Хозін). Але, разом з тим, чомусь для агітації за впровадження EduPay розробили проект в бюджет участі Дніпра на 200 000 гривень (автор проекту – все то же депутат Дмитро Хозін). Слід зазначити, що користування та впровадження EduPay не потребують жодної копійки, а освітнім закладам Дніпра досить буде рішення міської ради. Але депутату-активісту дуже кортить надрукувати листівки та розвісити плакати на бордах про користь системи EduPay. Чи то пан депутат сподівається, що на бордах поряд з агітаційними лозунгами фігуруватиме його обличчя, чи то пан депутат свідомо бажає витратити міські кошти на оренду бордів, власником більшості з яких є його колега по опозиції до мера в міській раді З. Краснов.

Отже, коли в Покрові справді бажають прозорості та публічності, то в Дніпрі на цьому намагаються на цьому ще й заробляти.


Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram.  Долучайтесь!

Цей сайт використовує cookies