Протягом всього часу, що триває військовий конфлікт, мешканці прифронтових Торецька, Мар’їнки та Красногорівки потерпають через відсутність стабільного водопостачання. Цього року проблему буде вирішено.
Про це повідомив голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко. В той же час, відновити газопостачання Мар’їнки та Красногорівки поки що не вдається через дії окупаційних сил.
Водопостачання Торецька та навколишніх населених пунктів є вкрай нестабільним з деяких причин. Ще з довоєнних часів водна мережа побудована таким чином, що постачання води здійснюється з Горлівки. Водогін, що живіть місто, проходить через лінію розмежування, тому доступ до його ділянок обмежений. У разі поривів, які тут трапляються дуже часто через зношеність мереж, ремонтні бригади не мають можливості оперативно ліквідувати аварію.
Під час останнього пориву, що трапився на Різдвяні свята, без води протягом дев’яти діб залишалися 36 тисяч мешканців Торецька та навколишніх громад.
Загалом, за підрахунками обласних комунальників, лише за останні два роки через постійні пориви на цій ділянці та величезні втрати води, було нанесено збитків на суму 82 млн грн. Нарешті застаріла проблема може бути вирішена.
«Прийнято рішення провести новий водогін в обхід окупованої території. Вже розроблено проєкт з прокладання 8 кілометрів труб від каналу «Сіверський Донець-Донбас» і будування фільтрувальної станції у Торецьку. Кошти на реалізацію проєкту передбачені в обласному бюджеті. До кінця цього року маємо його завершити. Таким чином ми позбавимось залежності від окупаційної сторони і забезпечимо безперебійне постачання питної води до Торецька та прилеглих населених пунктів», – розповів Павло Кириленко.
Не менш болючим є питання водозабезпечення Мар’їнки та Красногорівки. Ще на початку бойових дій подача води в ці міста була припинена. Проблему частково вдалося вирішити у 2016 році, але до осель споживачів надходить не питна, а технічна вода.
Задля вирішення проблеми цього року в Мар’їнці буде побудовано станцію водопідготовки, водночас у Красногорівці реконструюють систему водопостачання та встановлять обладнання з очистки води.
За інформацією Павла Кириленка, роботи будуть завершені до кінця цього року. Вже проведено тендерні закупівлі та розпочато реалізацію даних проєктів, на які у 2020 році з обласного бюджету виділено 52,8 млн грн.
Щодо забезпечення газом цих прифронтових міст, то питання кілька років залишається невирішеним. Причиною цього є недотримання умов «режиму тиші» з боку окупаційних сил. З початку російська сторона у Тристоронній контактній групі нібито дає згоду на припинення обстрілів, потім порушує домовленості та відкликає попередні погодження. Отже, робота з поновлення газопостачання ніяк не почнеться.
«З нашого боку все підготовлено. Виділено кошти з обласного бюджету, проведено тендер, визначено підрядну організацію, отримано дозвіл від ДАБІ на початок робіт. Але головне – це безпека людей. Звичайно, що я, як очільник області, ніколи не піду на той крок, щоб це створило небезпеку для життя та здоров’я людей – місцевого населення та осіб, які будуть виконувати ремонтні роботи», – наголосив голова ДонОДА.
На відновлення газопостачання прифронтових міст потрібно всього 125 днів – такий за проєктом визначено термін реконструкції газорозподільчої станції поблизу Мар’їнки. Втім, дії окупаційних сил перешкоджають реалізації проєкту.
Світлана Денисенко
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!