Міні-притулок для цуценят відкрили в Селидівській громаді. Навіть в умовах війни тут піклуються про тварин та шукають їм родину, поки господарі собак змушено виїхали до безпечної території.
Комунальний притулок залишився в планах
У Селидовому мав з’явитись повноцінний притулок для безхатніх тварин. Його вже були готові відкрити на базі КП «Комунальник м. Селидове». Своїми силами зробили великі вольєри, встановили там будки для собак. Планували забрати з вулиці до 10 великих агресивних собак. Ще 50 тварин перебували б на утриманні після стерилізації.
23 лютого поточного року під час сесії міської ради депутати затвердили нове положення комунального підприємства, розписали функції притулку та штатний розклад для його утримання.
«Це мав бути Центр тимчасового перебування тварин. На базі комунального підприємства планували проводити стерилізацію тварин та потім відпускати їх, – розповідає директор КП «Комунальник м. Селидове» Юрій Рубцов. – Раніше таку послугу громаді надавав підприємець з відповідними дозволами з Харківської області. Тепер власними силами, найнявши ветеринара, могли б робити стерилізацію тварин. Усе буде, коли закінчиться війна!»
Створений у Селидовому притулок міг би обслуговувати не тільки Селидівську громаду, а й сусідні території. Широкомасштабне вторгнення ворога змінило усі плани, гроші перерозподілили на більш нагальні потреби в умовах війни.
Порятунок домашніх тварин
«Грандіозні плани щодо поводження з безпритульними тваринами ,які поки відклали до мирних часів, переросли в невеликий філіал притулку – на базі комунального підприємства зробили невеличкі вольєри та приймаємо цуценят, які почали народжуватись навесні», – розповідає керівник Селидівської громади Руслан Суков.
Саме за його ініціативою в громаді відкрився цей міні-притулок. Піклуватись про покинутих тварин місцева влада разом з волонтерами почала з перших днів війни. Люди виїжджали кидаючи котів та собак. Іноді залишали в під’їздах, іноді навіть у закритих квартирах, бо планували виїхати на декілька днів. Руслан Суков розповідає, що було безліч дзвінків допомогти тваринам, погодувати їх.
Координацією «рятувальних робіт» займався Контактний центр Селидівської міської ради. Через операторів Контактного центру пройшли багато хом’яків, папуг, котів та собак.
«Навіть у мене тимчасово жили три кота, поки їм знайшли прихисток у новій родині», – згадує керівник Селидівської громади.
Міні-притулок для перетримки цуценят
З настанням теплої весни покинуті собаки почали народжувати цуценят. Саме тому було прийнято рішення збирати таких цуценят, годувати їх та шукати їм господарів. Силами працівників комунального підприємства облаштували вольєри та завезли будки. З гуманітарної допомоги беруть крупу та трохи собачого корму.
Клітини для цуценят поставили на базі комунального підприємства біля контори. Удень цуценят годують працівники КП, уночі – сторож, який також готує й велику собаку, що охороняє територію підприємства.
Першими постояльцями міні-притулку стали п’ять цуценят з однієї родини. За допомогою звернулись сусіди родини, яка виїхала з міста та залишила на подвір’ї вагітну собаку. Її підгодовували, а коли собака народила 10 цуценят, то треба було щось думати, куди їх влаштувати. За порадою та допомогою звернулись до місцевої влади.
Облаштування міні-притулку тривало лічені дні, за які п’ятьом цуценятам уже знайшли господарів. Тож до нового тимчасового дому приїхали п’ятеро цуценят. Двоє з них уже потрапили до нових господарів, решті також шукають родину.
У міні-притулку готові прихистити цуценят, які народились у під’їздах та дворах багатоповерхівок. Заявки чекають через Контактний центр. За потреби кількість будок можуть збільшити.
«Після війни запустимо повноцінний притулок, що продемонструє гуманне ставлення до безхатніх тварин», – запевняє керівник Селидівської громади Руслан Суков.
Ольга Нікуліна, «ЗмІнИ.Схід»
Фото надані Селидівською міською радою
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках – YouTube або Facebook або Twitter. Долучайтесь!
Відстежуйте події, що відбуваються на сході України, разом з нами на наших сторінках - YouTube або Facebook або Twitter або Telegram. Долучайтесь!